آتنا دائمی در زندان به «دو سال و یک ماه حبس دیگر» محکوم شد

پدر آتنا دائمی، فعال مدنی که در زندان به‌سرمی‌برد، روز چهارشنبه ۱۷ مهر از محکومیت دوباره فرزندش خبر داد.

حسین دائمی در صفحه توئیترش نوشت آتنا در حالی که کمتر از یک سال به پایان محکومیت و آزادی‌اش مانده بود به «دو سال و یک ماه حبس دیگر محکوم شده است».

مشخص نیست پرونده جدید آتنا دائمی ناظر به چه اتهامی است. خانم دائمی که از فعالان مخالف حکم اعدام است با اتهاماتی نظیر «تبلیغ علیه نظام»، «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» و «توهین به رهبری» به پنج سال زندان محکوم شده است.

وی نخست مهرماه سال ۹۳ بازداشت شد که این بازداشت ۱۶ ماه طول کشید. سپس آذرماه سال ۹۵ جهت گذراندن دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد و از آن زمان در زندان به‌سرمی‌برد.

این فعال مدنی در نامه‌ای که به تازگی به مناسبت «روز جهانی مبارزه علیه اعدام» در وبسایت هرانا منتشر کرده است گفته که «وابسته به هیچ جریان سیاسی نیست» و «تنها به دلیل مخالفت با اعدام و قصاص و خشونت و پافشاری بر حقوق انسان‌ها در زندان» است.

وی همچنین در این نامه بر ضرورت «همصدایی و همراهی» مردم برای مبارزه با اشکال خشونت در جامعه از جمله اعدام تاکید کرده است.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.