نمایی از آنچه که ایران شهریورماه به عنوان لاشه پهپاد ساقط شده آمریکایی در موزه دفاع مقدس به نمایش گذاشت.

عضو موتلفه اسلامی: پهپاد آمریکایی را ارتش زد اما به نام سپاه تمام شد

یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی می‌گوید سرنگونی پهپاد آمریکایی در ۳۰ خرداد امسال کار «ارتش ایران» بود «اما به نام سپاه تمام شد».

به گزارش روز شنبه ۲۰ مهرماه سایت «جماران»، ابوالفضل توکلی بینا در یک سخنرانی گفته است: «پهپادی که زدند را سپاه نزد؛ ارتش زد. هشت نفر از این افسران را برای تشویق به حج برده بودند. همه درجات عالی داشتند. همین‌ها جت ساختند».

وی افزوده است: «من در مدینه با پنج نفر از آنها و در مکه با سه نفر دیگر هم اتاق بودم».

به گفته عضو این تشکل اصولگرا، رهبر جمهوری اسلامی «برای کسی که دکمه را زده بود انگشتر می‌فرستد. اما به نام سپاه تمام شد».

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که روایت رسمی رسانه‌های ایران و فرماندهان سپاه پاسداران این است که یگان موشکی سپاه ۳۰ خرداد امسال پهپاد پیشرفته آمریکایی را سرنگون کرد.

امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران ۲۴ شهریور در این زمینه گفته بود که او پس از سرنگونی پهپاد آمریکا، از موضوع خبردار شد.

ایالات متحده گفته که این پهپاد بر فراز آب‌های بین‌المللی سرنگون شد ولی مقام‌های جمهوری اسلامی مدعی هستند که هواپیمای بدون سرنشین آمریکا هنگام سرنگونی در حریم هوایی ایران بوده است.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.