وزیر ارشاد به خاطر لباس بازیگر زن به مجلس می‌رود

مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی ایران روز چهارشنبه، ۲۴ مهرماه، از آماده شدن دستورالعملی «سریع» و ویژه خبر داد که بر اساس آن برگزارکنندگان برنامه‌های سینمایی باید چارچوب‌هایی را برای پوشش بازیگران در این برنامه‌ها رعایت کنند.

در همین حال یک نماینده مجلس از «احضار» وزیر ارشاد به مجلس به خاطر لباس یک بازیگر زن خبر داده است.

مسعود نجفی، مدیر روابط عمومی این سازمان که زیرمجموعه وزارت ارشاد است، در یک گفت‌وگو با تلویزیون جمهوری اسلامی، همچنین با اشاره به برخی واکنش‌ها در مورد پوشش «نامتعارف» یک بازیگر زن در برنامه نمایش فیلم، اظهار امیدواری کرد در آینده به سمتی حرکت شود که عوامل فیلم‌ها با «لباس رسمی» در این گونه مراسم شرکت کنند.

اظهارات آقای نجفی در واقع پاسخ به واکنش‌ برخی رسانه‌های حکومتی به انتشار تصاویری از پوشش متین ستوده، بازیگر، در مراسم اکران فیلم سینمایی «مسخره‌باز» است.

روز گذشته خبرگزاری تسنیم در گفت‌وگو با احمد سالک، نایب‌ رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، از احضار وزیر ارشاد به مجلس خبر داد و به‌ نقل از وی نوشت که وزیر ارشاد «در صحن علنی حاضر می‌شود و مورد سؤال قرار خواهد گرفت».

از سوی دیگر، صادق طباطبایی‌نژاد، نایب‌ رئیس دوم کمیسیون فرهنگی مجلس، نیز روز چهارشنبه در یک گفت‌وگوی تلویزیونی با اشاره به تشکیل شورایی با عنوان «چهره‌ها و سلبریتی‌ها» تأکید کرد که «وزیر ارشاد به مجلس می‌آیند تا به سازوکار مشترکی در رابطه با مراسم‌های سینماگران برسیم.»

به‌ گفته آقای طباطبایی‌نژاد، این شورا که زیر نظر معاون وزیر ارشاد فعالیت می‌کند، روز گذشته در همین باره جلسه‌ای تشکیل داده است.

متین ستوده در واکنش به حاشیه‌های ایجادشده در مورد نوع پوشش خود در مراسم اکران فیلم «مسخره‌باز» اعلام کرده که قصد نداشته «برخلاف موازین جمهوری اسلامی اقدامی انجام دهد».

او همچنین تأکید کرده است که «من در تضاد با شرایط جامعه لباس نپوشیدم. لباس‌هایم پوشیده است و مو‌های من مانند دفعات قبل بوده است. من در اکران خصوصی فیلم "شعله‌ور" کت‌و‌شلوار پوشیده بودم؛ اما آن موقع حاشیه‌ای ایجاد نشد».

به اعتقاد مقامات جمهوری اسلامی، همچنان که نایب‌ رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید، برخی از بازیگران سینما و تلویزیون با «کشف حجاب و خودنمایی به گسترش و توسعه اهداف شوم استکبار در مقوله اشاعه بی‌حجابی و بی‌عفتی در جامعه ایران دامن می‌زنند».

منابع: خبرگزاری تسنیم، صداوسیما/ ر. ش./ ف. دو.

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.