محمدجعفر منتظری: بازداشتی‌های اعتراضات اخیر از وضعیت خود رضایت دارند
محمدجعفر منتظری، دادستان کل ایران، می‌گوید تمامی افرادی که در ناآرامی‌های مرتبط با افزایش قیمت بنزین در بازداشت به سر می‌برند از وضعیت زندان و نگهداری خود اعلام رضایت کردند. به گفته محمدجعفر منتظری، بازداشت‌شدگان همگی با افراد خانواده خود در ارتباط بوده و تماس تلفنی داشته‌اند.

به گزارش رسانه‌های داخلی، محمدجعفر منتظری، دادستان کل ایران، در جریان بازدید از زندان بزرگ فشافویه، یکی از زندان‌های بزرگ تهران، گفت: بعد از حوادث اخیر که به واسطه اجراء طرح سهمیه‌بندی بنزین اتفاق افتاد، تعدادی از افراد دستگیر شدند و اکنون در بازداشت به سر می‌برند. وی افزود: کنترل این کار و نظارت بر کارهایی که این افراد انجام داده‌اند، مورد توجه دستگاه قضایی است و خطاب به مسئولان زندان فشافویه هم تاکید شده است که هر چه سریعتر افراد مقصر و بی‌گناه غربالگری شده و این غربالگری ظرف ۴۸ ساعت آینده به پایان خواهد رسید.

دادستان ایران در عین حال گفته است که دستگاه قضایی در برخورد با عوامل اصلی ناآرامی‌ها «هیچ خط قرمزی» نخواهد داشت.

بازداشت‌شدگان آموزش خرابکاری دیده بودند

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه ایران، هم با بیان اینکه ۱۰۰ نفر از لیدرها و سرشاخه‌های ناآرامی‌های اخیر در ایران بازداشت شدند، گفته است: در میان دستگیرشدگان، وابستگان به «جریان نفاق» (سازمان مجاهدین خلق)، «جریان سلطنت‌طلب» و در استان‌های مرزی، افرادی از «گروه‌های تجزیه‌طلب» هستند که برای «اقدامات خرابکارانه آموزش» دیده بودند که توسط «نیروهای سپاه در نقاط مختلف کشور شناسایی و دستگیر» شدند.

اذعان فرمانده سپاه به بروز ناآرامی در یکصد شهر ایران

رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، که از اعتراضات اخیر با عنوان «رفتارهای خارج از قواعد مدنی از سوی دشمنان» یاد کرده، تاکید کرد: سه جریان در این ناآرامی‌ها وجود داشت، وابستگان به «سلطنت‌طلبان»، «مجاهدین خلق» و «جریاناتی که از سوی آمریکا، عربستان سعودی، اسرائیل و کشورهای حاشیه دریای خزر» هدایت می‌شدند.

سخنگوی سپاه پاسداران که در اظهارات خود به «حوادث کوچک و بزرگ در ۱۰۰ شهر» اذعان نمود، افزود: در این جریانات به‌ویژه عربستان سعودی و اماراتی‌ها به این اتفاقات کمک کردند تا بتوانند در کشور ناامنی ایجاد کنند.

در حالیکه مقامات جمهوری اسلامی ایران از دستگیری افراد مرتبط با ناآرامی‌ها خبر می‌دهند، گزارش‌ها از داخل ایران مبنی بر دستگیری فعالان سیاسی و روزنامه‌نگاران در حال افزایش است. برخی منابع از دستگیری محمد مساعد، روزنامه‌نگار و ابراهیم گرانپایه، فعال دانشجویی خبر می‌دهند.

 

 

 

 

ار اف ای فارسی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.