نگرانی خانواده بازرگان دوتابعیتی از وضعیت او در زندان اوین

خانواده مسعود مصاحب، بازرگان اتریشی ایرانی‌تبار، که از بهمن‌ماه ۱۳۹۷ در بازداشت به سر می‌برد، در مورد وضعیت او در زندان اوین و سرانجام بازداشتش ابراز نگرانی شدید کرده‌اند.

مسعود مصاحب، ۷۳ ساله، دبیرکل انجمن اتریش و ایران است و وزارت امور خارجه اتریش در مردادماه سال جاری خبر بازداشت و زندانی شدن او در ایران را تأیید کرد.

فانک مانی، دختر آقای مصاحب، در حساب توییتری خود با هشتگ «مسعود را آزاد کنید» روز جمعه نوشت که «پدر ۷۳ ساله ما به‌شدت مریض است» و از جمله «به افسردگی شدید دچار است».

او در ادامه همچنین تاکید کرده است که «حقوق بشری او از او دریغ شده است».

خانم مانی در ادامه از «حبس در انفرادی بدون دسترسی به وکیل» و «دادگاه ناعادلانه» انتقاد کرده است.

پس از ماه‌ها بازداشت، گفته می‌شود که قرار است دادگاه آقای مصاحب هفته آینده برگزار شود. با این حال رادیوفردا قادر به تایید مستقل این خبر نیست.

مقام‌های جمهوری اسلامی تاکنون بارها شهروندان دوتابعیتی ایرانی و نیز شهروندان خارجی را به اتهام «جاسوسی» بازداشت کرده‌ و از آنها در مذاکره با کشورهای غربی به عنوان اهرم فشار استفاده کرده‌اند.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.