کیهان: شناخت "نفوذی‌ها" از راه "حمله به مسئولان"
حسین شریعتمداری هشدار داده است که باید نسبت به شناخت افراد نفوذی در دولت هشیار بود. برخی از رسانه‌ها هشدار رئیس روزنامه دولتی کیهان را "حمله به مسئولان" دانسته‌اند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) هشدار حسین شریعتمداری درباره ضرورت شناختن افراد نفوذی در دولت را برجسته کرد. در مقابل، خبرآنلاین این سخنان شریعمتداری را "حمله به مسئولان" دانست.

حسین شریعتمداری از مسئولان پرسیده است که نگاه آنها چه تفاوتی با دشمنان دارد و بعد خود جواب داده که تفاوتی دیده نمی‌شود و مسئولان شبیه دشمنان هستند.

شریعتمداری در بخش دیگری از سخنانش بدون نام بردن از شخص خاصی، به ثروت هزار میلیاردی یکی از وزیران اشاره کرده و از او خواسته که به کارهای خودش ادامه دهد ولی مسئولیتی در دولت نداشته باشد.

او با اشاره به اینکه بعد از حوادث ۱۳۸۸، افراد نفوذی "حتی توبه" هم نکردند ولی مسئولیت‌های جدید دریافت کردند. او شکوه می‌کند: «کفش‌دزد را پیش‌نماز نمی‌کنند». اما به گمان او حکومت در شناختن افراد نفوذی کوتاهی کرده است.

تکرار یک ادعا: خارجی‌ها عامل فتنه‌‌اند

نماینده رهبر جمهوری اسلامی ‌در روزنامه کیهان روز ۹ دی‌ماه را "ایستگاه پایان فتنه ۸۸" دانست و اعتراضات مردم و دانشجویان در سال ۸۸ را "فتنه‌ای آمریکایی و اسرائیلی" خواند که حمایت و مدیریت خارجی داشته است.

رئیس روزنامه دولتی کیهان بار دیگر گفته است که حضور اندیشمندان و محققان خارجی در سمینارهای داخلی در راستای پروژه "نفوذ" است. به گمان او بنیادها و موسسه‌های مطالعاتی و پژوهشی غربی، از مراکز آموزش و تربیت نفوذیها و عوامل آنها شمرده میشوند.

شریعتمداری مدعی شده که مسئولان "عالی‌رتبه" سرویس‌های اطلاعاتی در پوشش استاد دانشگاه ‌وارد ایران شدند تا ضمن برگزاری جلسه‌های آموزشی، با عوامل خود هماهنگ باشند.

تهدید منافع منطقه‌ای کشورها

شریعتمداری همچنین "اقدامات متقابل" علیه منافع برخی کشورها در منطقه و خاورمیانه را ممکن دانست و تهدید کرد که جمهوری اسلامی میتواند به منافع در دسترس این کشورها حمله کند؛ از زدن پهباد و پایگاه در شرق فرات تا توقیف کشتی‌های خارجی که به خلیج فارس رفت و آمد دارند.

حسین شریعتمداری، نماینده آیتالله خامنه‌ای در روزنامه کیهان پیش از این نیز در سرمقاله این روزنامه خواستار "تسخیر" سفارت آمریکا و عربستان در بغداد شده بود.

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.