برگزاری مراسم تشییع جنازه قاسم سلیمانی در چند شهر ایران

مراسم تشییع جنازه قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، و همراهانش روز یکشنبه ۱۵ دی در برخی از شهرهای ایران و همراه با تبلیغات گسترده حکومتی برگزار شد.

این مراسم ابتدا در شهر اهواز برگزار و سپس جنازه او به مشهد منتقل شد. همزمان در مراکز استان‌ها و دیگر شهرهای ایران نیز مراسم‌هایی برگزار شد.

قرار بود که پیکر قاسم سلیمانی عصر امروز به تهران منتقل و شامگاه یکشنبه مراسمی در مصلی بزرگ تهران برای او برگزار شود ولی به دلیل طولانی شدن تشییع جنازه در مشهد، مراسم مصلی لغو شد.

مراسم تشییع پیکر او در روز دوشنبه از دانشگاه تهران و با حضور رهبر جمهوری اسلامی آغاز خواهد شد. سپس پیکر او به قم منتقل خواهد شد.

قرار است پیکر قاسم سلیمانی در «گلزار شهدای کرمان» به خاک سپرده شود.

صداوسیما و نهادهای مختلف جمهوری اسلامی ایران تبلیغات گسترده‌ای را درباره این مراسم‌ها انجام داده‌اند و مراکز دولتی در تهران نیز تعطیل اعلام شدند.

شبکه‌های مختلف تلویزیونی ایران از روز یکشنبه فیلم‌های زیادی از مراسم‌های مختلف در شهرهای ایران پخش کردند و با پخش تصاویر هوایی، شرکت‌کنندگان در این مراسم‌ها را گسترده توصیف کردند.

مراسم تشییع جنازه قاسم سلیمانی روز شنبه در بغداد با حضور عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق، برگزار و این مراسم سپس در شهرهای کاظمین و کربلا دنبال شد.

رسانه‌های جمهوری اسلامی در سالیان گذشته تبلیغات گسترده‌ای را برای شخصیت‌سازی از قاسم سلیمانی و عملکرد او به راه انداخته بودند.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.