ایران اظهارات دبیرکل ناتو در ارتباط با قاسم سلیمانی را شدیداً محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران چهارشنبه شب آن چه را «اظهارات اخیر دبیرکل ناتو در توجیه» کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس، نامید شدیداً‌ محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس موسوی همچنین گفت: «ناتو به ابزاری برای توجیه اقدامات ایالات متحده و برخی متحدین اروپایی‌اش در دستیابی به اهداف شوم سیاسی آنان در منطقه تبدیل شده است.»

ینس استولنبرگ، دبیرکل ناتو، روز دوشنبه ۱۶ دی‌ماه، پس از نشست پیمان آتلانتیک شمالی درباره ایران و عراق گفت که ایالات متحده آمریکا در این نشست، دلایل اقدام خود در حمله به کاروان حامل قاسم سلیمانی را در اختیار اعضای ناتو گذاشت.

او همچنین از این‌ که ایالات متحده گزارشی از دلایل خود را در اختیار ناتو گذاشته تشکر کرد.

ینس استولنبرگ پس از نشست بی‌سابقه سفیران کشورهای عضو ناتو همچنین خواستار خویشتن‌داری طرفین درگیری و کاهش تنش شد اما در عین حال گفت که «ما در محکوم کردن حمایت ایران از انواع مختلف گروه‌های تروریستی متحد هستیم.»

او در مورد کشتن قاسم سلیمانی هم گفت که این تصمیم خود آمریکا بوده است، نه تصمیم ناتو یا ائتلاف ضد داعش.

در واکنش به این اظهارات، سخنگوی وزارت خارجه ایران روز پنج‌شنبه گفت که سخنان دبیرکل ناتو «بدون توجه به اصول و قواعد حقوق بین‌الملل بیان شده است».

عباس موسوی سپس گفت که به باور او عملکرد ناتو «طی سال‌های اخیر دستاوردی جز ویرانی، جنگ و ناامنی برای مردم منطقه و جهان در پی نداشته است».

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.