تلویزیون ایران 'برای نخستین بار' لاشه پهپاد آمریکایی را نشان داد
خبرگزاری مرتبط با تلویزیون ایران دو کلیپ ویدیویی منتشر کرده که ادعا می‌کند لاشه پهپاد ساقط شده آمریکا است که ۲۰ ژوئن ۲۰۱۹ توسط سپاه پاسداران در تنگه هرمز هدف قرار گرفت.

این دو کلیپ ویدیویی ۴۵ و ۱۷ ثانیه طول دارند و در آنها گفته می‌شود که این تصاویر پس از آن که پهپاد آمریکایی از آب خارج شد، "برای اولین بار" به نمایش درآمده‌اند.

تلویزیون ایران، ۳۱ خرداد امسال و پس از سرنگونی پهپاد، "نخستین" تصاویر از "بقایای لاشه" را نشان داده بود.

در این دو گزارش ویدیویی گفته می‌شود: "این سرانجام یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار است، که گفته می شود نقش مهمی در جاسوسی آنها داشته است."

در این فیلم‌ها همچنین سیستم دفاع موشکی خرداد -۳ نشان داده می‌شود که طبق گزارش‌ها از آن برای شلیک به پهپاد آمریکایی استفاده شد.

پهپاد گلوبال‌هاک چگونه سرنگون شد؟
سپاه: پهپاد آمریکایی در فضای ایران بوده؛ آمریکا: در حریم آب‌های بین‌المللی هدف قرار گرفته
ایران گفت این پهپاد آمریکایی وارد حریم هوایی ایران شده بود اما آمریکا گفت این پهپاد در حریم هوایی بین‌المللی هدف قرار گرفت.

سپاه پاسداران پس از سرنگونی این پهپاد در بیانیه‌ای گفت "این پهپاد از یکی از پایگاه‌های نیروهای آمریکایی در جنوب خلیج فارس با مختصات معلوم به هوا برخاسته و برخلاف قوانین هوانوردی کلیه تجهیزات مربوط به معرفی خود را خاموش کرده و در نهایت پنهانکاری، از تنگه هرمز به سمت چابهار ادامه مسیر داد."

به گفته سپاه این پهپاد در زمان "بازگشت به سمت غرب در محدوده تنگه هرمز با تجاوز به فضای سرزمینی جمهوری اسلامی ایران، مشغول جمع آوری اطلاعات و جاسوسی می‌شود."

 

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.