ادعای خامنه‌ای: مسئولان ما از اول با شفافیت خبررسانی کردند

رهبر جمهوری اسلامی روز سه‌شنبه در سخنانی ادعا کرد که مقامات مسئول در ایران «از همان روز اول» با شفافیت تمام خبررسانی کرده و مردم را در جریان پیشرفت ویروس کرونا در کشور گذاشته‌اند.

او در ادامه «برخی از کشورهای دیگر» را متهم کرد که «پنهان‌کاری می‌کنند».

آیت‌الله خامنه‌ای نامی از این کشورها نبرد و فقط توضیح داد که «این بیماری در آنها شدیدتر و همه‌گیرتر است».

چین، کره جنوبی، ایران، ژاپن و ایتالیا تاکنون بیشترین درگیری را با ویروس کرونا داشته‌اند.

اما ادعای رهبر جمهوری اسلامی در حالی مطرح می‌شود که مقام‌های جمهوری اسلامی در روزهای نخست که گزارش‌های متعددی از ابتلای این بیماری در ایران منتشر شده بود، با اصرار این اخبار را تکذیب می‌کردند و تنها موقعی حاضر به تائید این گزارش‌ها شدند که خبر جان‌ باختن دو نفر در قم تنها دو روز پیش از برگزاری انتخابات مجلس منتشر شد.

در همین زمینه روز دوشنبه خبری منتشر شد حاکی از این که مقامات مسئول «۱۲ روز پیش از ۲۲ بهمن» از سرایت این ویروس در کشور خبر داشتند، اما از اطلاع‌رسانی سریع خودداری کردند.

در همین حال آماری هم که این مقامات از تعداد تلفات و مبتلایان کرونا منتشر می‌کنند با تردید و ناباوری فراوان روبه‌روست.

طبق آمار رسمی، تاکنون تنها کمتر از ۸۰ نفر جان خود را در نبرد با کرونا در ایران از دست داده‌اند؛ اما آمار غیررسمی از مرگ بیش از ۴۰۰ نفر به این دلیل حکایت دارد.

علی خامنه‌ای در نخستین واکنش رسمی خود به شیوع این ویروس در کشور آن را «بهانه خوبی» برای «دشمنان» انتخابات در ایران توصیف کرد که قصد داشتند با بهره‌برداری از این فرصت، مشارکت در انتخابات را کاهش دهند.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.