پاسخ ایران به ترامپ: به پزشک آمریکایی نیاز نداریم
عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در حساب توییتر خود در واکنش به پیشنهاد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای کمک به ایران برای مقابله با ویروس کرونا نوشت که "نیازی به پزشک آمریکایی نداریم".

دونالد ترامپ اخیرا گفته بود که "ما در آمریکا بهترین پزشکان جهان را داریم‌ و به ایران پیشنهاد کمک داده ایم".

آقای موسوی نوشته است: "بهترین، کارآمدترین و شجاع ترین ‎کادر درمانی جهان را داریم و نیازی به پزشک آمریکایی نداریم".

سخنگوی وزارت خارجه ایران خطاب به رئیس جمهور آمریکا نوشته است: "بجای دلسوزی ریاکارانه و فخرفروشی مشمئزکننده، ‎تروریسم اقتصادی و ‎تروریسم درمانی را متوقف کنید تا دارو و تجهیزات پزشکی به کادر درمانی و مردم ‎ایران برسد".

آقای ترامپ روز پنجشنبه ۲۲ اسفند در حاشیه دیدار با نخست وزیر ایرلند در کاخ سفید، گفت که برخی کشورها، از جمله ایران، به دلیل شیوع ویروس کرونا در وضعیت بحرانی هستند و "ما بهترین پزشکان جهان را داریم و به ایران پیشنهاد کمک داده‌ایم".

وی در ادامه خطاب به ایران گفته بود که "اگر آنها بخواهند، ما خوشحال می‌شویم به آن‌ها کمک کنیم".

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا هم پیشتر گفته بود به طور رسمی به ایران پیشنهاد کمک داده و امیدوار است ایران آن را بپذیرد.

امروز همچنین محمدجواد ظریف در نامه ای خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد که رونوشت آن برای روسای سازمان های بین المللی و وزرای امور خارجه همه کشورها ارسال شد، خواستار "رفع تمامی تحریم های یکجانبه و غیر قانونی آمریکا علیه ایران برای مقابله با كرونا" شد.

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.