صد نماینده مجلس خواستار «ریاست» روحانی بر عملیات بحران کرونا شدند

صد نماینده مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس‌ جمهور، خواستار برگزاری جلسات روزانه ستادی با ریاست او برای مدیریت پیشگیری و درمان مربوط به ویروس کرونا شدند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، این نمایندگان در نامه کوتاه خود که روز جمعه، ۲۳ اسفند، منتشر شده، این درخواست را «نه تنها یک تشخیص کارشناسی، بلکه خواسته و انتظار مردم» عنوان کرده‌اند.

مجلس شورای اسلامی، در پی شیوع ویروس کرونا، از دو هفته پیش تعطیل شده و حتی لایحه بودجه سال ۹۹ نیز به دلیل تعطیلی مجلس، با فرمان علی خامنه‌ای، بدون بررسی و تصویب در صحن علنی مجلس به شورای نگهبان ارسال شد.

در روزهای اخیر برخی رسانه‌های حکومتی رسمی و غیررسمی نیز به موضوع «عدم حضور فعال» رئیس‌ جمهور در قبال بحران کرونا در ایران پرداخته‌اند.

علی ربیعی، سخنگوی دولت، در واکنش به این قبیل انتقادها، روز شنبه ۲۴ اسفند، با انتشار یادداشتی در پایگاه رسمی دولت نوشت: «کرونا دل‌مشغولی و زندگی روزمره تمام دولت شده است.»

آقای ربیعی همچنین با بیان این‌ که «تمام جلسات دولت هفته‌‌ای دو روز و ۸ ساعت به کرونا اختصاص دارد» اضافه کرد که «حداقل هفته‌ای سه بار در جلسات مختلف در بحث کرونا با رئیس‌ جمهوری مشارکت دارم».

ستاد ملی مبارزه با کرونا به ریاست وزیر بهداشت ایران مسئولیت مقابله با شیوع کرونا را بر عهده دارد.

با این حال علی خامنه‌ای، دو روز پیش محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران» را نیز مأمور تشکیل قرارگاهی برای مقابله با این بیماری کرد.

در هفته گذشته، با افزایش انتقادات از عملکرد این ستاد، حسن روحانی در جلسات آن حضور پیدا کرد و محمد باقری هم به عنوان یک عضو ستاد کلی مبارزه با کرونا در جلسات حضور داشت.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.