نازنین زاغری با پا‌بند الکترونیکی به مرخصی رفت
نازنین زاغری در دوره مرخصی دو هفته‌ای باید پابند الکترونیکی به پا داشته باشد
نازنین زاغری رتکلیف زندانی ایرانی بریتانیایی که در حال گذراندن دوره محکومیت پنج ساله در زندان اوین است، به مرخصی رفته است.

ریچارد رتکلیف، همسر خانم زاغری با تایید این خبر گفت که او یکی از هزاران زندانی است که به دلیل شیوع ویروس کرونا به طور موقت آزاد شده‌اند.

به گفته آقای رتکلیف، همسرش در دوره مرخصی دو هفته‌ای باید پابند الکترونیکی به پا داشته باشد و نمی‌تواند بیش از ۳۰۰ متر از خانه والدینش دور شود.

به گفته مقام‌های قضایی ایران با مرخصی ۸۵ هزار زندانی به دلیل شیوع کرونا موافقت شده و نیمی از زندانیان امنیتی هم شامل این مرخصی شده‌اند.

هم‌زمان با آغاز شیوع ویروس کرونا در ایران نگرانی‌هایی درباره احتمال ابتلای خانم زاغری به این بیماری مطرح شد اما مقام‌های قضایی ایران این موضوع را رد کردند.

دومنیک راب، وزیر امور خارجه بریتانیا با استقبال از آزادی موقت خانم زاغری در توییتی خواهان دسترسی او به هر گونه امکانات درمانی لازم شده است.

آقای راب نوشته است که او دیروز در تماس با وزیر امور خارجه ایران بر لزوم آزادی فوری و دائم تمام زندانی‌های دوتابعیتی تاکید کرده است.

این موضوع و به ویژه پرونده خانم زاغری به یکی از اختلافات دیپلماتیک ایران و بریتانیا در سال‌های گذشته تبدیل شده است.

نازنین زاغری نزدیک به ۴ سال است که در ایران به جرم جاسوسی زندانی است؛ اتهامی که از سوی او رد شده است.

خانم زاغری گفته که برای دیدار خانواده‌اش به ایران رفته بود.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.