وزیر بهداشت ایران: نیاز فوری به ۲۵۰ میلیون یورو ارز داریم

یک روز پس از نشست مقام‌های ارشد وزارت بهداشت و بانک مرکزی ایران، وزیر بهداشت در نامه‌ای به رئیس جمهور از نیاز فوری این وزارتخانه به ۲۵۰ میلیون یورو ارز خبر داد.

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، روز سه‌شنبه ۲۷ اسفند در نامه‌ای به رئیس جمهوری اسلامی نوشت که این ارز را برای «استمرار درمان بیماران، تهیه لباس و ماسک و تجهیزات بیمارستانی برای حدود ۲۰ هزار تخت و پرسنلی که برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا آماده کرده‌ایم» درخواست کرده است.

وی همچنین با اشاره به بحران‌هایی که در طول یک سال اخیر بودجه ارزی وزارت بهداشت را به انتها رساند، از جمله «سیلاب‌های بهار، سه‌ونیم میلیون نفر زائران اربعین و آنفلوانزای پائیزه» گفت ارز صرفه‌جویی‌شده نیز به خرید «داروهای درمان کرونا... به محض خبر یافتن از تاثیر نسبی آن در کشور چین» اختصاص یافت.

یک روز پیشتر رسانه‌های ایران از نشست معاون وزیر بهداشت و مقام‌های بانک مرکزی ایران خبر داده بودند.

پس از آن نشست بانک مرکزی اعلام کرد دست‌کم ٢۵۰ میلیون یورو «به قید فوریت برای تأمین واردات دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز تخصیص داده می‌شود».

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.