ارتش ایران: مانور پدافند بیولوژیک انجام می‌دهیم
امیر حبیب‌الله سیاری، معاون هماهنگ‌کننده ارتش ایران گفته است که بدنبال "فرمان" آیت الله خامنه ای، رهبر ایران از سوی ستاد کل نیروهای مسلح ایران دستوری برای برگزاری "رزمایش برای آمادگی حمله بیولوژیک احتمالی" دریافت کرده است.

به گفته این مقام عالیرتبه ارتش "نیروی زمینی و پدافند ما در حال انجام این اقدامات هستند اما با توجه به تعریف رزمایش که کسب آمادگی برای آینده است، در ۲۱ استان اقداماتی را انجام دادیم."

به گزارش خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران، آقای سیاری در نشست خبری "قرارگاه پدافند زیستی ارتش" گفته است که بنا بر دستور دیگر ستاد کل نیروهای مسلح ایران قرار است در "یک نقطه مناسب در شهر تهران" یک مجتمع بیمارستانی ۲۰۰۰ هزار تخت‌خوابی "ظرف ۴۸ ساعت آماده" شود.

توطئه تولید ویروس کرونا توسط آمریکا
آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران روز گذشته اتهام "تولید ویروس کرونا" را علیه مقام‌های آمریکایی مطرح کرد و گفت به همین دلیل ایران برای مقابله با کرونا از آمریکا کمک نمی‌گیرد.

آقای خامنه‌ای خطاب به مقام‌های آمریکایی گفت: "شما متهمید که خودتان این ویروس را تولید کردید." او افزود که البته نمی‌داند چنین اتهامی چه قدر درست است و شواهد و مستنداتی نیز برای آن ارائه نداد.

رهبر ایران مدعی شد که ممکن است آمریکا در قالب کمک دارویی محصولاتی به ایران بفرستد که ویروس را "ماندگار" کند.

او همچنین یک فرضیه دیگر را مطرح کرد که اگر به گفته او ویروس کرونا به طور ویژه برای ایران طراحی شده باشد، آمریکا در قالب اعزام کمک بخواهد به ارزیابی اثر ویروس تولیدی خود بپردازد و اطلاعاتش را تکمیل کند.

این اولین بار نیست که آقای خامنه ای درباره احتمال دست داشتن آمریکا در شیوع ویروس کرونا صحبت کرده است.

آیت الله خامنه ای همچنین در بخش دیگری از سخنانش درباره همکاری "دشمنان جنی و انسی" صحبت کرد.

آقای خامنه ای گفت: "ما دشمن زیاد داریم. تعجب نباید کرد ... هم دشمنان جنی، هم دشمنان انسی وجود دارند و اینها به هم کمک می کنند. سیستم های اطلاعاتی خیلی از کشورها علیه ما با همدیگر همکاری می کنند.

کرونا در ایران
از زمان شیوع ویروس کرونا در ایران، نیروهای نظامی ایران از جمله ارتش و سپاه پاسداران اعلام کرده اند که در مناسبت های مختلف اقدام به ضدعفونی مناطق مختلف در شهرهای ایران برای مقابله با این ویروس کرده اند

تئوری توطئه

در پژوهشی که به تازگی در مجله علمی معتبر نیچر منتشر شده گروهی از پژوهشگران گفته‌اند نتیجه مطالعه آنها بر ساختار ژنتیک ویروس جدید کرونا به روشنی نشان می‌دهد که این ویروس نتیجه تکامل طبیعی در خانواده ویروس سارس (سندروم حاد تنفسی) بوده است.

تاکنون در بررسی‌های مستقل دانشمندان خلاف چنین یافته‌ای مطرح نشده و در مجلات معتبر علمی مقاله‌ای منتشر نشده که عامل بیماری کووید-۱۹ را ساخته دست بشر بداند.

با این وجود در هفته‌های اخیر در رسانه‌های عامه‌پسند کشورهای مختلف و در شبکه‌های اجتماعی بارها فرضیه‌هایی مطرح شده که ویروس کرونا را آزمایش نوعی سلاح زیستی یا محصول سهل‌انگاری و سرایت احتمالی آن از آزمایشگاهی می‌دانند.

از جمله یک برنامه تلویزیون ایران با طرح این فرضیه گفت ممکن است ویروس کرونا برای کشتن ایرانیان طراحی شده باشد و تعداد مرگ‌ومیر در ایتالیا به این دلیل بالا است که ژن مردم ایتالیا شبیه مردم ایران است.

صحبت‌های آیت‌الله خامنه‌ای جایگزین سخنرانی نوروزی سالانه او در حرم امام هشتم شیعیان بود
یک هفته پیش سخنگوی وزارت خارجه چین هم احتمال نقش آمریکا در شیوع کرونا را مطرح کرد و گفت: "شاید این ارتش آمریکا باشد که بیماری را به ووهان آورده است."

آیت‌الله خامنه‌ای یکی از بلندپایه‌ترین افرادی است که به طور عمومی چنین فرضیه‌ای را مطرح کرده است.

رهبر جمهوری اسلامی در حالی از احتمال طراحی ویروس برای هدف قرار دادن جمعیت ایران گفته که مطابق آمار رسمی کووید-۱۹ در چین و ایتالیا بیش از ایران قربانی گرفته و به سرعت در دیگر کشورها، از جمله اسپانیا و خود آمریکا در حال گسترش است.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.