واکنش وزیر ارشاد به ماجرای روضه قمارباز و «امام حسین»: توجیه نامربوط نکنید

عباس صالحی، وزیر ارشاد از مداحان و نویسندگان خواسته از «توجیه نامربوط خطا» پرهیز کنند.

او در توئیتی که شامگاه یک‌شنبه ۱۳ اردیبهشت منتشر کرده، نوشته «تبعیض در برخورد با خطا» هم مثل توجیه نامربوط، «وجدان عمومی را رنج می‌دهد».

این توئیت اشاره‌ای است به ماجرای مناجات‌خوانی محمود کریمی، مداح مشهور که داستان یک قمارباز و «امام حسین» را روایت کرد و جنجال‌برانگیز شد.

او در این حکایت گفته بود که فردی به نام خسرو عالم در خیال خود با امام سوم شیعیان قماربازی کرده و سپس توسط «حضرت زهرا» از این اقدام نهی شده است.

پخش این روضه از تلویزیون حکومت ایران جنجال‌ زیادی در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت و بسیاری از کاربران حامی حکومت گفتند این حکایت توهین به امام سوم شیعیان بوده است.

آقای کریمی در توضیحی که روز شنبه ۱۲ اردیبهشت درباره این روضه داد گفت برداشت‌ها در این زمینه اشتباه بوده است.

محمود کریمی که از مشهورترین مداحان فعلی محسوب می‌شود و گاه در مجالس مذهبی با حضور رهبر جمهوری اسلامی به مداحی می‌پردازد، در سال‌های اخیر ماجراهای حاشیه‌برانگیزی چون هفت‌‌تیرکشی در اتوبان و اتهام شراکت در پرونده فساد حسن رعیت داشته است.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.