نرگس محمدی در آغاز ششمین سال زندان: حتی دادن کتاب به من ممنوع است
خانم محمدی در نامه‌اش یادآور شده است که تلاش‌هایش برای تحقق عدالت، آزادی و حقوق بشر به از دست دادن بسیاری از داشته‌هایش، «حتی شنیدن صدای کودکانه علی و کیانایم، منجر شد».

نرگس محمدی، فعال حقوق بشر، با اشاره به آغاز ششمین سال حبس خود، گفته است محدودیت‌ها علیه او ادامه دارد و حتی اجازه دریافت کتاب هم ندارد.

خانم محمدی که به رغم بیماری وخیمش از سال گذشته به زندان زنجان منتقل شده، در نامه‌اش از زندان نوشته است حبس خود را در کنار انسان‌هایی می‌گذراند که قربانی «فقر و فساد و استبداد و حاکمیت قوانین مردسالار» هستند.

این فعال حقوق بشر همچنین گفته است «هدیه امسال» او، هم‌نشینی با قربانیانی است که «سرنوشت‌شان درد را به استخوانم رسانده ... تا بفهمم دزدی یک پفک‌نمکی برای کودک گرسنه و روسپی‌گری برای شب در خیابان نخوابیدن چه تباهی به بار می‌آورد و نداشتن حق طلاق زن را تا پای چوبه دار و گودال سنگسار می‌کشاند».

دادگاه انقلاب نرگس محمدی را با اتهاماتی چون «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، تشکیل کمپین «لغو گام به گام اعدام» و «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور» به ۱۶ سال زندان محکوم کرده و دستگاه قضایی نیز به رغم شرایط حاد او که (چندی پیش در نامه مادرش ذکر شد) حاضر نشده است به او در شرایط کرونا مرخصی بدهد.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.