تصویب دوفوریت طرح مقابله با اقدامات «خصمانه» اسرائیل در مجلس ایران

نمایندگان مجلس شورای اسلامی دوفوریت طرح مقابله با آنچه را که «اقدامات خصمانه» اسرائیل علیه صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی نامیدند تصویب کردند.

آن‌ طور که خبرگزاری مهر روز سه‌شنبه، ۲۳ اردیبهشت گزارش کرده، این طرح بدون هیچ مخالفتی از سوی نمایندگان مجلس به تصویب رسیده و نمایندگان پس از تصویب دوفوریت این طرح، علیه اسرائیل در صحن علنی شعار دادند.

در گزارش‌ها به دلیل ارائه این طرح در این زمان در مجلس ایران اشاره نشده است، اما به نظر می‌رسد طرح مذکور به قصد اسرائیل برای الحاق بخش‌هایی از مناطق اشغالی ساحل غربی رود اردن به خاک خود مربوط باشد که تاکنون از طرف بسیاری از کشورها محکوم شده است.

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، روز سه‌شنبه از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خواست هر چه سریع‌تر این طرح را بررسی کند تا در ابتدای هفته آینده در دستور کار صحن علنی قرار گیرد.

دوفوریت این طرح در حالی تصویب شده که به نوشته پدرام الوندی، معاون خبرگزاری ایلنا، در صورت قانونی‌ شدن آن «مسابقه با تیم‌های ورزشی اسرائیلی به طور رسمی غیرقانونی می‌شود» و کل ورزش ایران «تعلیق» خواهد شد.

در حال حاضر موضوع خودداری اجباری ورزشکاران ایرانی از رویارویی با ورزشکاران اسرائیلی به یکی از معضلات ورزش ایران به ویژه در حوزه کشتی و جودو تبدیل شده است.

ایران و اسرائیل دارای روابط تیره‌ای هستند و روابط دو کشور پس از پیگیری پرونده هسته‌ای تهران از سوی تل‌آویو و نیز حضور ایران در سوریه روز به روز رو به خصومت بیشتری گذاشته است.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.