بازگرداندن یک معلم به زندان و تشکیل پرونده‌ جدید برای یک معلم دیگر

کانال تلگرامی «معلمان عدالت‌خواه» خبر داده است که محمود بهشتی لنگرودی، معلم زندانی به علت تمدید نشدن مرخصی‌اش به زندان بازگشته است.

آقای لنگرودی که سخنگوی کانون صنفی معلمان است، روز اول بهمن سال ۹۸ پس از آن‌که قوه قضائیه برای جلوگیری از شیوع کرونا به برخی زندانیان مرخصی داد، به مرخصی آمد.

بازگشت دوباره این معلم به زندان در حالی صورت می‌گیرد که به نوشته کانال تلگرامی معلمان،‌ با توجه به اینکه او یک سوم حبسش را گذارنده است، مسئولان قضایی زندان به او گفته بودند که مشمول بخشنامه نوروزی قوه قضائیه شده و دیگر به زندان باز نخواهد گشت.

این معلم زندانی در سال‌های ۸۳ تا ۹۶ چهار بار بازداشت شد و در سه پرونده مختلف در مجموع ۱۴ سال حکم زندان گرفت که پنج سال آن قابل اجراست.

در خبری دیگر، کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر اعلام کرد که قوه قضائیه پرونده‌ای جدید برای اسماعیل عبدی، معلم زندانی، گشوده است تا بتواند او را کماکان در زندان نگه دارد.

آقای عبدی که از فعالان صنفی معلمان است، سال ۹۴ بازداشت و به شش سال زندان محکوم شد.

بر اساس اطلاعیه کانون فرهنگیان اسلامشهر، آقای عبدی «در یک پرونده ساختگی و دروغین» که مختومه شده بود، دوباره به ۱۰ سال زندان محکوم شده است.

اسماعیل عبدی که از روز ۱۸ اسفند به مرخصی آمده بود، روز اول اردیبهشت پس از مراجعه به دادسرای امنیت زندان اوین برای تمدید مرخصی خود بازداشت و به زندان منتقل شد.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.