کشته شدن سرپرست یک 'اکیپ' نظامی ایران در درگیری با مخالفان کرد حکومت
روز گذشته سرپرست یک اکیپ مرزبانی ایران که در درگیری با مخالفان کرد حکومت ایران در منطه مرزی بانه کشته شد.

پلیس ایران گفته حمید فعله گری، در پی کسب خبری مبنی بر حضور گروه‌های مخالف حکومت در جدار مرزی، به عنوان سرپرست یک اکیپ به منطقه اعزام شده بود.

در چند روز گذشته درگیری و بازداشت‌هایی در مناطق کردنشین و مرزی ایران گزارش شده بود.

حدود ۹ روز پیش نیز "قرارگاه حمزه‌سیدالشهدا" تایید کرده بود سرهنگ شکیبا سلیمی، فرمانده سپاه مریوان و دو نیروی دیگر سپاه به نام‌های جعفرنظام‌پور و محمد شکری، ، در منطقه مریوان کشته شدند.

تا کنون هیچ گروهی مسئولیت کشته‌شدن این سه نیروی سپاه را بر عهده نگرفته است اما سپاه هشدار داده که انتقام می‌گیرد.

این در حالی است که اخیرا شبکه حقوق بشر کردستان از بازداشت چند نفر در بانه و پیرانشهر به اتهام ارتباط با یک گروه‌مخالف کرد در ایران خبر داده بود.

وزارت اطلاعات گفته بود ۱۶ عضو یک گروه مخالف حکومت را در استان‌های آذربایجان غربی و کردستان و در حالی که قصد ورود به ایران داشتند بازداشت کرده است.

اما شبکه حقوق بشر کردستان روایت متفاوتی ارائه کرده است: "بر خلاف ادعای وزارت اطلاعات مبنی بر ورود بازداشت‌شدگان از خاک اقلیم کردستان به ایران، تمامی این افراد از شهروندان عادی و ساکن شهرهای بانه و پیرانشهر بوده‌اند".

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.