سفیر ایران در روسیه: پیشنهادهایی برای صادرات تسلیحات دریافت کرده‌ایم
سفیر ایران در روسیه حاضر نشد به این پرسش پاسخ دهد که «کدام کشورها پیشنهاد خرید سلاح از ایران داشته‌اند».

سفیر ایران در روسیه می‌گوید جمهوری اسلامی پیشنهاداتی برای صادرات تسلیحات نظامی به برخی کشورها دریافت کرده است، اما محدودیت‌های موجود اجازه نداد معامله‌ای در این زمینه صورت بگیرد.

کاظم جلالی روز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت در مصاحبه‌ با خبرگزاری ریانوستی روسیه، در پاسخ به سوالی درباره صادرات تسلیحات از سوی ایران گفته است که تحریم‌های تسلیحاتی ایران در ماه نوامبر سال جاری پایان می‌یابد و «تامین نیازهای دفاعی حق قانونی ایران است و بعد از پایان محدودیت‌ها، اقدام لازم صورت خواهد گرفت».

او مدعی شده که «ایران پیشنهاداتی برای تامین تجهیزات دفاعی و نظامی دریافت کرده، اما محدودیت‌های موجود اجازه نداد معامله‌ای در این زمینه صورت بگیرد».

سفیر ایران در روسیه پرسش ریانووستی درباره «نوع تسلیحات» را بی‌پاسخ گذاشت و نگفت که کدام کشورها پیشنهاد خرید سلاح از ایران داشته‌اند.

آمریکا کارزاری برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران آغاز کرده است که بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل، اکتبر امسال به پایان می‌رسد.

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، در واکنش به کارزار واشینگتن اعلام کرده که اگر تحریم‌ تسلیحاتی جمهوری اسلامی تمدید شود، واکنش تهران «شدید» خواهد بود.

کاظم جلالی نیز در این رابطه، بدون ارائه جزئیات، گفته است که برای پاسخگویی به این تحرکات «گزینه‌های مختلفی» وجود دارد.

او اظهار داشت: آمریکایی‌ها سعی دارند با استفاده از مکانیسم تعیین شده در برجام تحریم‌های تسلیحاتی ایران را تمدید کنند، اما فراموش کرده‌اند که از برجام خارج شده‌اند و نمی‌توانند به عنوان یک عضو از آن استفاده کنند.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.