پلیس ایران: فرد همراه علیرضا جاپلقی، پارکورکار ایرانی به زودی دستگیر می‌شود
انتشار این عکس به بازداشت علیرضا جاپلقی، پارکورکار ایرانی منجر شد
فرمانده پلیس تهران با تایید بازداشت علیرضا جاپلقی، پارکورکار ایرانی گفت "پلیس و دستگاه قضایی با این فرد و همراهش به صورت قاطع برخورد خواهد کرد".

بازداشت علیرضا جاپلقی پس از آن منتشر شد که عکسی از او با عنوان "طلوع تهران در پل صدر" به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. او در این تصاویر علاوه بر انجام حرکات ورزشی مهیج و خطرناک، دختری را می‌بوسد.

اکنون حسین رحیمی، فرمانده پلیس تهران گفته است "آقایی که دستگیر شده در بازداشت پلیس است و فرد همراهش نیز به زودی دستگیر خواهد شد".

فرمانده پلیس تهران گفت "ما با ورزش مخالفتی نداریم. ورزش پارکور نیز یکی از ورزش های خوب، مفرح و بانشاط است؛ اما با رفتارهای هنجارشکنانه، مبتذل و ناشایست ایشان و فرد همراهش مخالفیم".

این مقام ارشد پلیس در ادامه گفت "در جمهوری اسلامی هر فردی حق ندارد که رفتار ناشایست و ناصالحی را از خود بروز دهد، ما با نوع ورزش این افراد مخالف نیستیم، چون برخی اینطور برداشت می کنند که ما با نوع ورزش مخالفیم؛ اما اصلا چنین چیزی نیست اما رفتار ضد اخلاقی این دو نفر قطعا مستحق برخورد است".

پیش از این، برادر آقای جاپلقی گفته بود "ماموران گفته‌اند که برای بازداشت برادرش حکم دارند هر چند این حکم را نشان نداده‌اند". او گفت برادرش را به این دلیل بازداشت کرده‌اند که ویدیوهایش "مطابق عرف اسلامی نبوده است".

در پارکور ورزشکار باید یک مسیر را با روش‌های ابداعی خودش طی کند
در پارکور ورزشکار باید یک مسیر را با روش‌های ابداعی خودش طی کند

پارکور ورزشی است که در آن حرکات عبور از موانع تمرین می‌شود. این ورزش از تمرین عبور از میدان موانع نظامی سرچشمه گرفته است. در این روش ورزشکار سعی می‌کند به سریع‌ترین و موثرترین شکل و بدون استفاده از وسایل کمکی از یک نقطه به نقطه دیگر برسد.

ورزش پارکور شامل حرکاتی مانند دویدن، جهیدن، بالا رفتن از اشیاء، معلق شدن، غلت خوردن و غیره است. پارکور را هم به تنهایی و هم همراه با افراد دیگر می‌توان انجام داد و معمولا هم در فضای شهری انجام می‌شود؛ هرچند که در هر جایی می‌توان آن را تمرین کرد. عده‌ای پارکور را یک هنر رزمی بدون مبارزه می‌دانند.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.