درخواست نمایندگان از رئیسی در حمایت از محمود صادقی

شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه، خواستار ورود او به مسئله حکم زندان و جریمه نقدی برای محمود صادقی، نماینده تهران، شدند.

این نامه که ۲۱ نماینده آن را امضا کرده‌اند، پس از آن نوشته شده که محمود صادقی نماینده مجلس در روزهای اخیر اعلام کرد شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران تجدیدنظر خواهی‌اش از رأی دادگاه شعبه ۱۰۵۷ کارکنان دولت را رد کرده و رأی دادگاه بدوی مبنی بر ده میلیون تومان جزای نقدی و ۲۱ ماه حبس را عیناً تأیید کرده است.

نویسندگان نامه به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه، نوشته‌اند که وی بر اساس اختیاراتی که دارد با ورود به این پرونده اجازه ندهد «حق» آقای صادقی «ضایع» شده و «در آینده نیز حریت و آزادگی نمایندگان مخدوش گردد».

در این نامه آمده که آقای صادقی بابت به کار بردن کلمه «مزخرفات» در ارتباط با «نطق تند» صادق لاریجانی، رئیس سابق قوه قضائیه، «به هفت ماه حبس محکوم شده است».

این در حالی است که بر اساس این نامه، هم خود محمود صادقی از به کار بردن این واژه «عذرخواهی» کرده و هم به تازگی صادق لاریجانی گفته «من شکایتی ندارم.»

نمایندگان صدور این هفت ماه حبس و صدور ۱۴ ماه حبس دیگر برای صادقی به‌ دلیل همراهی نکردن مامورانی که برای اجرای حکم جلب او به منزلش مراجعه کرده بودند را «ناعادلانه» خوانده‌اند.

در این نامه آمده است: «اساساً آن حکم جلب غیرقانونی بوده، زیرا ابتدا باید نظر هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان اعلام می‌شده است که آیا سؤال و سخنان آقای صادقی درباره حساب‌های قوه قضائیه خارج از حیطه وظایف نمایندگی بوده است یا خیر، و هنوز نظری از طرف هیئت مذکور اعلام نشده بوده است.»

این نامه را علی‌ مطهری، شهاب‌الدین بی‌مقدار، احمد مازنی، حمید گرمابی، مصطفی کواکبیان، علی اکبری، فرج‌الله رجبی، علیرضا رحیمی، علی ساری، جلال میرزایی، بهروز بنیادی، محمد قمی، قاسم میرزایی نیکو، مسعود رضایی، نورمحمد تربتی نژاد، غلامرضا حیدری، محمدرضا تابش، محمدرضا بادامچی، محمد بیرانوندی، علی ابراهیمی و سیده حمیده زرآبادی امضا کرده‌اند.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.