مرخصی نازنین زاغری از زندان تمدید شد

پس از این‌ که اعلام شده بود قوه قضائیه جمهوری اسلامی با تمدید مرخصی نازنین زاغری تا پایان اردیبهشت‌ماه سال جاری موافقت کرده است و با پایان یافتن این ماه، نزدیکان خانم زاغری از تمدید دوباره مرخصی او خبر می‌دهند.

نزدیکان خانم زاغری، روز چهارشنبه، ۳۱ اردیبهشت، در پیامی توئیتری نوشتند که نازنین زاغری امروز با دادستانی تماس داشته و مرخصی او از زندان مجدداً تمدید شده تا زمانی که در مورد ادامه حبس او تصمیم گرفته بشود.

بنا به نوشته این پیام، دادستانی گفته است که در مورد «عفو و بخشش» او هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

خانم زاغری، کارمند بنیاد خیریه تامسون رویترز، فروردین ۹۵ هنگام خروج از ایران در فرودگاه توسط سپاه پاسداران بازداشت و به اتهام «تلاش برای براندازی نرم» به پنج سال حبس محکوم شد، اتهام‌هایی که او، وکیلش و بنیاد تامپسون رویترز به‌شدت رد کرده‌اند.

به دنبال شیوع بیماری همه‌گیر کرونا نازنین زاغری در روز ۲۷ اسفند با قید وثیقه از زندان اوین تهران به مرخصی آمد.

نازنین زاغری با پابند الکترونیکی به مرخصی فرستاده شده و اجازه ندارد از ۳۰۰ متری خانه پدر و مادرش دورتر برود. نزدیکان خانم زاغری، امروز در توئیتی دیگر نوشتند که به این خاطر پدر او روز شنبه به‌جای او به دادستانی احضار شده است.

محمود بهزادی راد، وکیل نازنین زاغری، روز ۲ اردیبهشت در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا از پیگیری برای آزادی مشروط موکلش خبر داد.

او گفت با توجه به این که تنها یک سال از ۵ سال حبس نازنین زاغری باقی مانده است، او می‌تواند مشمول آزادی مشروط شود.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.