تداوم بی‌خبری از وضعیت سهیل عربی پس از انتقال به انفرادی در میانه بحران کرونا

فرنگیس مظلوم، مادر سهیل عربی،‌ زندانی عقیدتی-سیاسی، روز جمعه ۲۵ مهر، با انتشار ویدئویی ضمن اظهار بی‌خبری از فرزندش از حدود یک ماه پیش تاکنون، خواستار کمک برای پیگیری وضعیت او و پاسخ‌گویی مسئولان در این‌باره شد.

بر اساس گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، آقای عربی در پی انتشار فایل صوتی و افشای شرایط ناگوار زندانیان در زندان تهران بزرگ (فشافویه)، روز جمعه ۲۸ شهریور امسال، «به بهانه انتقال به بهداری از بند خارج و به مکانی نامعلوم منتقل شده است».

مادر سهیل عربی در این ویدئوی یک دقیقه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی از جمله توئیتر منتشر شده است، می‌گوید پس از انتقال فرزندش به مکانی نامعلوم، در ابتدا برای پیگیری وضعیت او به امین وزیری، معاون داداستان و دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی، مراجعه کرده است و در پاسخ به او گفته شده که سهیل را به زندان رجایی‌شهر منتقل کرده‌اند.

خانم مظلوم می‌افزاید به رغم مراجعه به زندان رجایی‌شهر، موفق به ملاقات با فرزندش نشده است. مسئولان زندان گفته‌اند که سهیل، در حال حاضر، در سلول انفرادی و محروم از حق ملاقات است و تا زمانی‌که به بند عمومی انتقال نیابد، امکان برقراری تماس تلفنی هم نخواهد داشت.

این در حالی است که به گفته فرنگیس مظلوم بیش از سه هفته است، در بی‌خبری مطلق نسبت به وضعیت فرزندش به سر می‌برد.

بنابر اظهارات خانم مظلوم، آخرین‌بار، یک‌شنبه ۲۰ مهر، برای پیگیری دوباره وضعیت سهیل، به آقای وزیری مراجعه کرده اما با اظهار بی‌اطلاعی از سوی این مقام مسئول روبه‌رو شده است.

در میانه بحران شیوع کرونا در زندان‌های ایران و همچنین نگرانی از بابت «پرونده‌سازی» تازه علیه سهیل عربی، خانم مظلوم از رسانه‌ها خواسته است تا صدای فرزندش باشند.

فرنگیس مظلوم، مادر سهیل عربی، نیز به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به شش سال حبس محکوم شده است.
سهیل عربی در سال ۹۲ به خاطر انتشار مطالبی در فیس‌بوکش از سوی سپاه پاسداران بازداشت و ابتدا به اتهام «سب‌النبی» به اعدام محکوم شد، این حکم اما در دادگاه تجدیدنظر به هفت سال و نیم زندان، «دو سال تحقیقات مذهبی برای اثبات پشیمانی» و «دو سال ممنوع‌ الخروجی» تغییر کرد.

فرنگیس مظلوم که سال‌ها در پی دادخواهی حبس فرزندش بود، پارسال بازداشت و تیرماه امسال به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به شش سال حبس محکوم شد.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.