سپاه طرح انتقال آب خوزستان به استان‌های مرکزی را به دلیل بروز اختلافات متوقف کرد
سردار سعید محمد، فرماندۀ قرارگاه خاتم الانبیاء، امروز در اهواز گفت که به دلیل بروز "اختلافات" میان استان‌ها و "مسائل اجتماعی" این قرارگاه اجرای طرح انتقال آب کارون را به استان های مرکزی کشور متوقف کرده است.

فرماندۀ قرارگاه خاتم الانبیاء گفته است که در خصوص انتقال آب خوزستان میان این استان و استان های چهارمحال و بختیاری، اصفهان، یزد، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد اختلافاتی به وجود آمده که در نتیجۀ آنها سه طرح مربوط به انتقال آب متوقف شده است.

فرماندۀ قرارگاه خاتم الانبیاء بی آنکه توضیح روشنی بدهد، گفت : "برخی این مسائل را به کف جامعه می‌کشانند و تحریکاتی ایجاد می‌کنند در حالی که این موضوعات باید در جلسات فنی و با حضور [نمایندگان] استان‌های مرتبط و درگیر بررسی شود."

فرماندۀ قرارگاه خاتم الانبیاء سپس افزود که به دلیل بروز اختلافات میان استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری حفاری تونل در طرح بهشت آباد متوقف شده و این توقف زیانی معادل پانزده میلیون دلار به سپاه پاسداران وارد آورده است. همین اتفاق به گفتۀ فرماندۀ قرارگاه خاتم الانبیاء در مورد سه چهار طرح دیگر روی داده است به طوری که به گفتۀ وی در نتیجۀ بروز "مسائل اجتماعی" فعالیت شش دستگاه حفاری تونل نیز متوقف شده است.

سردار محمد بی آنکه توضیحی بدهد، گفته است که این اواخر به قرارگاه خاتم الانبیاء نسبت هایی داده می شود که به گفتۀ او "ظلم است." زیرا این قرارگاه فقط مجری و پیمانکار طرح بوده و در تصمیم گیری انتقال آب خوزستان به استان های مرکزی نقش نداشته است. او گفته است : "کشور دارای مراکز مختلف تصمیم گیری و حکمرانی است و قرارگاه خاتم الانبیاء [...] به عنوان پیمانکار فعالیت می کند. تلاش ما این است که مأموریت خود را به درستی انجام بدهیم اما بحث انتقال آب موضوع پیچیده‌ای است."

سردار محمد سپس افزوده است که در هر حال حاضر قرارگاه خاتم الانبیاء در "تصمیم گیری [انتقال آب] اثرگذاری ندارد و تنها به عنوان پیمانکار ورود پیدا می‌کند."

هفتۀ گذشته وزیر صنعت، معدن و تجارت، علیرضا رزم حسینی، در جریان افتتاح طرح انتقال آب خلیج فارس به مناطق مرکزی کشور از جمله به مشهد نسبت به بروز بحران آب در کشور ابراز نگرانی کرد و از این بحران به عنوان موضوعی امنیتی یاد نمود.

 

 

 

 

 

ار اف ای فارسی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.