از برف شمال تا سیل جنوب ایران؛ لغو و تاخیر پروازها
بارش برف در دو روز گذشته در چند استان ایران ادامه داشته است. در فرودگاه رشت تمام پروازها لغو شده و در جنوب ایران هم بیش از ۱۰ نفر در سیلاب مفقود شده‌اند.
خبرگزاری تسنیم گزارش داده که مسافران یکی از پروازهای مشهد به تهران دست‌کم پنج ساعت در هواپیما محبوس بودند و حال بعضی از مسافران بد شده است. دلیل تاخیر به طور رسمی اعلام نشده است. دیروز برف سنگینی در مشهد باریده بود.
جز مشهد، بعضی از دیگر از پروازها از تبریز، همدان و شهرهایی که شاهد برف فراوان بوده، با تاخیر برقرار شده است.

پرواز فرودگاه مهرآباد

در گیلان سنگینی برف که ارتفاع آن بیش از یک متر شده، باعث پارگی سیم‌های برق شده است. مدیرعامل شرکت توزیع برق گفته است که ۱۹۰۰ ترانس بدون برق هستند و خاموشی‌های پراکنده در شهرهایی مانند آستانه، کیاشهر، و لشت نشا گزارش شده است. با این حال مسئولان استان می‌گویند تمام راه‌هایی که دیروز بسته بود، باز شده‌اند.


سیل سد محمدآباد جهرم را تخریب کرد
مهدی کاظمی‌پور، از فرماندهان سپاه در این استان گفته که ۱۸ گردان نظامی برای امدادرسانی در استان بسیج شده‌اند.
امروز، ۳۰ بهمن، تمام مدرسه‌های بخش گنبگی استان کرمان به دلیل سیلاب و بخش مرکزی و ریگان به دلیل توفان شن تعطیل است. شماری از روستاهای منطقه هم با ادامه سیلاب سه روزه و از ترس سرایت سیل تخلیه شده‌اند.

در بعضی شهرهای کرمان به مردم گفته شده سریع از مسیر سیلاب دور شوند


در همین استان به گزارش خبرگزاری مهر، بندهای خاکی سد حنیفه در شهر بردسیر شکسته و سیلاب به روستاها و شهر وارد شده است. به گزارش خبرگزاری فارس، فرماندار ریگان گفته ۱۲ نفر در این منطقه مفقود شده‌اند.
رضا انصاری، رییس مجمع نمایندگان استان فارس، از تخریب احتمالی ۵ هزار واحد مسکونی در این استان خبر داده است. سیل در چند روز گذشته به بخشهای زیادی از این استان آسیب زده است. سد خاکی محمدآباد در شهر جهرم تخریب شد و هلال احمر مجبور به امدادرسانی به مردم منطقه شد.

استان فارس


بخش‌هایی از محوطه تاریخی تخت جمشید را هم آب گرفته بود اما معاون میراث فرهنگی این استان گفته است که به بناهای تاریخی آسیبی وارد نشده است.
در اثر طغیان آب دو نفر در استان هرمزگان مفقود شده‌اند و به گزارش ایسنا هنوز اثری از آنها یافت نشده است. یکی از این افراد در شهرستان بستک با موتور داخل رودخانه مهران سقوط کرده و آب او را با خود برده است. نفر دوم هم در روستای تنگ دالان مفقود شده است.

طغیان رودخانه در استان فارس تبعات آن به استان هرمزگان هم رسیده است


وضعیت ذرات گرد و غبار در استان خوزستان هنوز بحرانی است. مدرسه‌های ۱۳ شهر این استان در صبح امروز تعطیل اعلام شده است. مسعود باقرزاده، معاون امور تالاب‌های سازمان محیط زیست درباره رفت و آمد مردم در محدوده جنوبی هورالعظیم هشدار داده است. این تالاب یکی از کانون‌های اصلی تولید گرد و غبار در منطقه است.

وضعیت امروز اهواز مرکز استان خوزستان


رییس هلال احمر این استان از دادن پنج هزار ماسک رایگان به مردم خبر داده است.

 

فرودگاه مشهد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.