استاندار خراسان جنوبی: اگر سخنانم باعث رنجش شده، عذرخواهی می‌کنم
علی اکبر پرویزی، استاندار خراسان جنوبی در ایران که شماری از روحانی‌ها و طلبه‌های این استان خواهان برکناری او شده‌اند، گفته است که چنانچه سخنانش باعث رنجش "مردم متدین" شده، عذرخواهی می‌کند.
آقای پرویزی در دیدار با خبرنگاران گفته است که "صداقت و شهامت عذرخواهی" را دارد و قصد "توهین" به فرهنگ و آداب مردم منطقه را نداشته است.
+ نماینده رهبر در خراسان جنوبی از تحصن علیه استاندار حمایت کرد
اعتراض شماری از روحانیون در خراسان جنوبی به حرف‌های استاندار در مورد رقص زنان و مردان است. این افراد سخنان استاندار را "ضد دین" خوانده و دست به تحصن زده‌اند
استاندارخراسان جنوبی در عین حال گفته است با تجمع حاميان دولت در استان مخالف است و "اجازه اردوكشی به كسی را نداده و نخواهد داد."
آقای پرویزی چند هفته پیش گفته بود: "در خراسان شمالی که مراسم سنتی برگزار می‌شود، زنان می‌رقصند، مردان می‌رقصند. اماکنی هم وجود دارد که خیلی به اسلام و مسلمین لطمه وارد نمی‌شود."
+ لغو سخنرانی مطهری در مشهد؛ در خراسان 'حاکم' کیست؟
این سخنان با اعتراض شماری از روحانی‌ها و طلبه‌های خراسان جنوبی مواجه شد و آنها دست به تحصن زدند.
آقای پرویزی عصر روز جمعه (۲۰ اسفند) گفت مثالی را که در مورد آداب و رسوم مناطق و اقوام گفته است که در مورد رسوم مردم این منطقه نبوده است.
استاندار خراسان جنوبی گفته است آنچه در نشست او با هنرمندان در رسانه‌ها منعکس شد، بیانگر مطلب گفته شده نبود.
او گفته است طی روزهای گذشته حاشیه‌هایی در مورد سخنان او ایجاد شده که "به دلیل حفظ آرامش در بین مردم و از دست ندادن فرصت خدمت به آنان واکنش نشان ندادم."
آقای پرویزی گفته است "اگر مشکلی هم وجود داشته برخی باید پدری کرده و مشکل را مرتفع می‌کردند."

 

 

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.