پلیس تهران: مأموران 'خودسر' با تجمع‌کنندگان مقابل موسسه ثامن برخورد کرده بودند
رئیس پلیس تهران گفته که "چند مأمور خودسر" در جریان تجمع گروهی از سپرده‌گذاران در مقابل یکی از شعبه‌های موسسه مالی ثامن در تهران با تجمع‌کنندگان درگیر شدند که با آنها برخورد شده است.
سرتیپ حسین ساجدی‌نیا امروز دوشنبه ۲۹ خرداد گفت که در پی درگیر شدن این مأموران با معترضان، "فرمانده میدان به این اقدام آنها اعتراض کرد و از این رو سایر مأموران پلیس برای ممانعت از درگیری مأموران خاطی با مردم وارد عمل شدند".
روز گذشته (یکشنبه ۲۸ خرداد) ویدیوهایی از درگیری مأموران پلیس با تجمع‌کنندگان در مقابل شعبه موسسه ثامن منتشر شد که در شبکه‌های اجتماعی بازتابی گسترده یافت.
در این ویدیوها به نظر می‌رسید که مأموران پلیس برای کمک به خروج رئیس شعبه از میان معترضان وارد عمل می‌شوند و کمی بعد با باتوم به ضرب و جرح عده‌ای از تجمع‌کنندگان می‌پردازند.
در بخش پایانی یکی از این ویدیوها، درگیری کوتاهی میان مأموران دیده می‌شود.
آقای ساجدی‌نیا گفته "پلیس سریعا ماموران خاطی و خودسر را شناسایی کرد و طبق دستورالعمل موجود با آنها برخورد کرد."
سپرده‌گذاران موسسه مالی ثامن در روزهای اخیر و در پی انتشار اخباری مبنی بر بروز مشکل مالی برای این موسسه، برای پس گرفتن سپرده‌های خود به شعبه‌های مختلف مراجعه کرده‌اند.
هجوم سپردا‌گذاران باعث بروز مشکلاتی شده، اما مسئولان موسسه ثامن به سپرده‌گذاران اطمینان خاطر داده‌اند که مشکلی در تأمین نقدینگی ندارند.
فرشاد حیدری، معاون نظارتی بانک مرکزی، هم گفته است که "مؤسسه ثامن در مسیر پیوستن به مؤسسات مجاز است و سپرده‌گذاران نباید نگران باشند."
تلاش برای ادغام
موسسه اعتباری ثامن مجوز فعالیت از بانک مرکزی ندارد و اخیرا اعلام شد که برای ادغام با موسسه مالی و اعتباری کوثر مشغول مذاکره است.
عیسی رضایی، مدیرعامل موسسه کوثر، که رئیس هیئت مدیره موسسه اعتباری ثامن هم هست به شبکه خبر تلویزیون دولتی ایران گفته بود که سهامداران موسسه ثامن از اخذ مجوز بانک مرکزی ناامید شده‌اند و با موسسه کوثر برای ادغام به توافق اولیه دست یافته‌اند.
او گفت که توافق اولیه به اطلاع بانک مرکزی رسیده و آنها در انتظار پاسخ بانک مرکزی هستند.
آقای رضایی گفته که شرط موسسه کوثر برای ادغام با ثامن، موافقت بانک مرکزی برای تبدیل موسسه کوثر به بانک است.
در این حال ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی ایران از رسانه‌ها و مردم خواسته که آرامش خود را حفظ و از اقدامات "هیجانی" اجتناب کنند چون چنین اقداماتی ممکن است باعث ایجاد ضرر و زیان شود.
اخیرا ناتوانی موسسه‌های مالی کاسپین و آرمان در پرداخت تعهدات خود به سپرده گذاران خبرساز شده بود.

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.