پلیس ایران از کشف «دو میلیارد تومان ارز قاچاق» در فرودگاه‌ خمینی خبر داد
فرمانده پلیس فرودگاه‌های ایران از کشف حدود دو میلیارد تومان ارز قاچاق در فرودگاه «امام خمینی» تهران خبر داد.

خبرگزاری تسنیم روز سه‌شنبه ۳۰ خرداد به نقل از حسن مهری گزارش داد که این مقدار ارز قاچاق «در چهار مرحله و هنگام چک و کنترل بار همراه مسافران» کشف شده است.

آقای مهری افزوده که از یکی از مسافران ورودی از مبداء دبی تنها «۱۰۰ هزار درهم امارات به دست آمد» که «به روش ماهرانه‌ای در جیب یک کت جاسازی شده بود».

آن‌طور که فرمانده پلیس فرودگاه‌های ایران اعلام کرده، ماموران پلیس از یکی دیگر از مسافران ورودی از مبدا دبی نیز «۳۰ هزار دلار کانادا» و «شش هزار و ۸۱۵ یورو» کشف و ضبط کرده‌اند.

کشف ۲۰۰ هزار دلار آمریکا از یکی دیگر از مسافران ورودی مبداء دبی از دیگر کشفیات پلیس فرودگاه‌های ایران اعلام شده است.

آقای مهری همچنین از کشف ۳۵۰ هزار دلار آمریکا از یکی از مسافران ورودی به مقصد تهران در فرودگاه «امام خمینی» خبر داده است.

این فرمانده پلیس اعلام کرده که «پرونده‌هایی در خصوص ارزهای مکشوفه تشکیل و به همراه متهمان برای سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارجاع» شده است.

در ایران سالانه گزارش‌های متعددی از کشف و ضبط انواع ارز قاچاق در مبادی ورودی کشور منتشر می‌شود و رقم دقیق و رسمی از این حجم قاچاق در دست نیست.

بر اساس اعلام سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، «نگهداری بیش از ۱۰ هزار یورو یا معادل آن از ارزهای خارجی، قاچاق محسوب می‌شود».

قاسم خورشیدی ۱۰ اسفند پارسال نیز مجموعه کشفیات ارز به صورت فیزیکی در سال ۹۵ را حدود ۱۰ میلیون دلار شامل ارزهای مختلف اعلام کرده بود.

آقای خورشیدی افزوده بود که «حدود سه میلیارد دلار ارز هم به صورت نقل و انتقال در سال‌های ۹۳ تا ۹۵ هم قاچاق شده است».

۲۴ خرداد ماه امسال نیز خبرگزاری صداوسیما گزارش داده بود که ماموران گمرک در تازه‌ترین عملیات کشف و مبارزه با قاچاق موفق به کشف ۱۲۵ هزار دلار ارز قاچاق شده‌اند.

به گزارش این خبرگزاری، «این میزان ارز قاچاق توسط یک مسافر خروجی از کشور و در داخل بسته‌های چای جاسازی شده بود».

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.