اعتراض سهامداران، بورس تهران را به تنش کشاند
معترضان شرکت کنتورسازی را به کلاهبرداری متهم کرده‌اند و می‌گویند سازمان بورس هم در بلاتکلیفی و زیان آنان مقصر است.
در ویدئوهایی که منتشر شده دیده می‌شود که معترضان امروز، شنبه ۱۰ تیر، با مشت کوبیدن به دیوار شعار می‌دهند "کنتور خیانت کرده، سازمان [بورس] حمایت کرده"، "مرگ بر مفسد اقتصادی". آنها همچنین پارچه‌نوشته‌هایی با خود دارند و دیده می‌شود که کاغذهایی به هوا پرتاب می‌شود.
حمید روح بخش، مدیر روابط عمومی بورس، گفته است: "بر خلاف آنچه برخی رسانه‌ها اعلام کردند، این رویداد ارتباطی به وضعیت کلی بازار نداشته و فقط مربوط به سهامداران کنتورسازی ایران بود."
خبرگزاری ایرنا می‌گوید شرکت کنتورسازی، که امروز عده‌ای از سهامدارانش در تالار بورس تهران اعتراض کردند، "گزارش‌ها و اطلاعات غیرواقعی" منتشر کرده بود که به دنبال افشای غیرواقعی بودن این اطلاعات، بهای سهام آن افت کرده و سهامدارانش ضرر کرده‌اند.
اطلاعات بورس تهران نشان می‌دهد که ارزش هر سهم شرکت کنتورسازی در هفته پایانی اسفند ۱۳۹۴، ۲۱۰۷۵ ریال بود، اما ارزش هر سهم آن ظرف کمتر از یک ماه با جهشی سریع بیش از سه و نیم برابر شده و به ۷۶۷۶۷ ریال رسید.
معامله سهام شرکت کنتورسازی هم‌اکنون در بورس تهران ممنوع و متوقف شده است و سهامداران این شرکت معترض هستند که با توجه به توقف معامله سهام این شرکت، دارایی‌ آنها "محبوس" شده است.
شاخص کل بورس تهران که در یک ماهه اخیر روندی عموما نزولی داشت، امروز (مانند دو روز کاری قبل) افزایش یافته است.

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.