یک مسئول ستاد مبارزه با مواد مخدر: پنچاه و پنچ درصد والدین از اعتیاد فرزندانشان آگاه نیستند
مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته 55 درصد والدین از اعتیاد فرزندانشان حتی پس از گذشت 3 تا 5 سال از مبتلا بودن به آن، آگاهی ندارند.

به گزارش ایرنا، عارف وهاب‌زاده روز یکشنبه در همایش سلامت اجتماعی در یاسوج اظهار داشت: بیش از چهار میلیون و 400 هزار معتاد شناسایی ‌شده‌اند که از این میزان 2 میلیون و 800 هزار نفر به‌صورت دائمی و یک هزار و 600 نفر هم به‌صورت تفننی مواد مخدر مصرف می‌کنند.
وی بیان کرد: 28 درصد معتادان دارای تحصیلات عالی، 62 درصد متأهل و حدود 50 درصد نیز شاغل هستند.
وهاب‌زاده اعتیاد را چالش مهم اجتماعی و یکی از تهدیدآمیزترین آسیب‌های اجتماعی دانست و یادآور شد: جوانان و نوجوانان تأثیرپذیرترین قشر هستند.
وی افزود: سن اعتیاد روند کاهشی دارد و در این راستا گرایش زنان بیشتر از مردان شده است.
وهاب‌زاده ابراز داشت: میزان اعتیاد در کهگیلویه و بویراحمد کمتر از سایر استان‌های کشور است اما با این ‌وجود شاهد روند افزایشی معضل اعتیاد در این استان هستیم.
وی بیان کرد: مدارس، دانشگاه و کارگاه‌های صنعتی استان دارای بیشترین میزان شیوع اعتیاد نسبت به سایر مکان‌ها و مراکز هستند.
مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر، خواستار آگاهی‌رسانی و اقدامات پیشگیرانه در استان کهگیلویه و بویراحمد برای کاهش میزان شیوع اعتیاد شد. 

 

 

 

 

ایرنا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.