مقامات ایران به تجسس بازماندگان زندۀ زلزلۀ استان کرمانشاه پایان دادند
دو روز پس از زمین لرزۀ استان کرمانشاه مقامات ایران بعید می دانند که بتوانند از این پس قربانیان زنده را از زیر آوار بیرون بکشند و به همین خاطر به عملیات تجسس خود پایان داده اند. ٤۸ ساعت پس از وقوع زلزله در استان کرمانشاه، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، امروز برای بازدید از مناطق آسیب دیده وارد این شهر شد و وعده داد که در اسرع وقت نیازهای فوری قربانیان زلزله را برآورده کند.

یکشنبه گذشته زمین لرزه ای قوی غرب استان کرمانشاه را لرزاند و دست کم ۵٣۰ کشته و بیش از ۸۰۰۰ زخمی به بار آورد.

حسن روحانی به محض ورودش به فرودگاه کرمانشاه گفت که دولت او با تمام قدرت می کوشد مشکلات آسیب دیدگان به ویژه در زمینۀ مسکن را حل کند و به نیازها فوری آنان پاسخ بدهد. با این حال، او گفت که بودجۀ لازم برای بازسازی و جبران خسارت های وارد شده به مردم در آینده اختصاص خواهد یافت.

رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت که در زلزلۀ یکشنبه گذشته یازده هزار خانۀ روستایی و حدود ۴۵۰۰ خانۀ شهری تخریب شد و استان کرمانشاه اکنون به ٣۰ هزار مسکن جدید احتیاج دارد.

حسن روحانی همچنین از کلیه مقامات حکومتی، فرماندهان نظامی و بنیادها و نهادهای غیرحکومتی خواست که برای کمک به آسیب دیدگان زلزله همۀ کمک هایشان را در اختیار بنیاد مسکن قرار بدهند و از اقدامات جداگانه بپرهیزند. او حوادث طبیعی نظیر زلزله و توفان را "آزمایش الهی" برای بندگان برای یاری و کمک به همنوعان توصیف کرد.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.