در اثر زمین لرزه ای شدید در استان کرمان ۵۲ نفر زخمی شدند
خبرگزاریهای ایران خبر داده اند که زمین لرزه ای با شدت ۶،۱ درجه ریشتر بامدادامروز جمعه ۱ دسامبر/ ۱۰ آذر در منطقه هجدک کرمان به وقوع پیوست که در اثر آن ساختمان های گلی قدیمی در چندین روستا فروریخته و یا آسیب دیده است. این زلزله در شهرهای کرمان، راور، زرند و رفسنجان احساس شده است اما از تلفات جانی گزارشی منتشر نشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم زلزله باعث قطع برق در منطقه شده و نیروهای امدادی هلال احمر به مناطق آسیب زده رفته اند تا وضعیت را بررسی کنند.

این خبرگزاری از قول فرماندار راور نوشته است که زلزله تلفات جانی نداشته است اما رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفته است ۵۲ نفر از زمین لرزه صبح امروز دچار مصدومیت جزئی و غیر مسقیم شده اند.

بر اساس آخرین آمار مرکز زلزله‌نگاری ایران، زمین لرزه امروز در نواحی مختلف استان کرمان از جمله هجدک، چترود، شهداد و کهنوج چندین پس لرزه داشته است.برخی منابع محلی گفته اند که از صبح امروز ۵۳ پس‌لرزه اتفاق افتاده است.

در همین حال سرپرست مدیریت بحران استانداری کرمان از تخریب ۱۲۲ منزل مسکونی در روستای کوهک کرمان، و اعزام تیم‌های اسکان اضطراری برای اسکان زلزله‌زدگانی که منزل آن‌ها تخریب شده است خبر داده است.

خبرگزاری مهر نوشته است که حسن روحانی، ئیس جمهوری ایران در تماس تلفنی با وزیر کشور ایران در جریان آخرین وضعیت زلزله استان کرمان قرار گرفت و دستورات لازم را به منظور امدادرسانی و کمک به زلزله زدگان صادر کرد.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.