20 خودکشی و چهارمرگ براثرسرما طی شش هفته پس اززمین لرزه کرمانشاه
نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس اسلامی می گوید شمارخود کشی ها درمناطق زلزله زده کرمانشاه درحال افزایش است.

به گزارش "عصرایران" شهاب نادری در گفت‌وگو با خانه ملت، تصریح کرد که در بحث سرمازدگی 4 مورد فوتی وجود داشته و حداقل 20 نفر اقدام به خودکشی کرده‌اند، با توجه به شرایط این آمارها قطعا روز‌به‌روز افزایش پیدا می‌کنند. وی خطاب به مسئولین دولت گفت: کدام وجدان بیداری قبول می‌کند دانش آموزان ابتدایی زیر چادر تحصیل کنند.

نماینده مجلس شورای اسلامی افزود:برخی از مسئولان در مناطق زلزله زده حضور پیدا کردند و قول‌های دادند که هیچکدام از آنها عملی نشد، مردم را در انتظار قرار می‌دهند اما تحمل این انتظارها برای مردم بسیار دشوار است.

"شهاب نادری" می‌افزاید: امروز کمک به مناطق زلزله زده را سیاسی و جناحی کرده‌اند اما این مسئله برای هیچ‌کسی قابل قبول نیست، فشارها بر مردم بسیار زیاد است و مردم مناطق روستایی بدون سرپناه در شرایط بسیار سختی قرار دارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه منازل تخریب شده و آسیب دیده تقسیم‌بندی شده‌اند گفت: این تقسیم‌بندی‌ها اصلا صحیح نیست، زلزله‌ایی با قدرت7 و 3 دهم ریشتر و 1 هزار و307 پس لرزه با قدرت های متفاوت اتفاق افتاده که این زلزله‌ها باعث شده تا خانه‌ها دیگر از استحکام مناسبی برخوردار نباشند.
وی با تاکید بر اینکه30 زایمان در مناطق زلزله زده وجود داشته تاکید کرد که اکثر نوزادان شرایط خوبی ندارند و به دلیل نبود امکانات و عدم وجود تجهیزات گرمایشی در حال فوت هستند.

نماینده مجلس اسلامی افزود: در شب وقوع زلزله به دلیل وجود تنها یک راه دسترسی و بسته شدن آن به دلیل ریزش کوه‌ها امکان کمک‌رسانی وجود نداشت و همین مسئله باعث زیاد شدن تلفات گردید.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.