تصادف مرگبار در سنندج؛ در کردستان سه روز عزای عمومی اعلام شد
در برخورد یک تانکر حامل سوخت با یک دستگاه اتوبوس مسافربری، در نیمه شب سه شنبه ۱۹ تیرماه، در سنندج در استان کردستان، دست کم ۱۳ نفر کشته و شماری زخمی شدند. استانداری کردستان در اطلاعیه‌ای، به احترام قربانیان این حادثه سه روز عزای عمومی در استان کردستان اعلام کرد.

برخی منبع شمار کشته‌شدگان این تصادف را ۱۱ تن و برخی منابع ۱۳ تن اعلام کردند. خبرگزاری صدا و سیما به نقل از یک منبع بیمارستانی، شمار کشته‌شدگان را ۱۶ تن اعلام کرده است.

برگزاری ایرنا به نقل از شاهدان عینی گزارش داده‌ است که انفجار تانکر سوخت موجب شده مسافرین داخل اتوبوس نتوانند خود را نجات دهند و به نظر می رسد تمامی مسافرین جان خود را از دست داده‌اند.

در گزارش دیگری در ایرنا آمده است که راننده و کمک راننده اتوبوس در این حادثه زنده مانده‌اند اما راننده تانکر به همراه تعداد زیادی از مسافران جان خود را از دست داده‌اند.

بر پایه گزارش‌ها، اجساد بعضی از قربانیان این انفجار بدلیل سوختگی از روی ظاهر قابل شناسایی نبوده و به گفته مقامات محلی برای تشخیص هویت آنان باید نمونه‌برداری دی‌ان‌ای انجام شود.

به گفته فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی سنندج، تانکر سوخت از بلوار دکتر حسینی سنندج در حرکت بوده که با اتوبوسی که از ترمینال خارج شده است، برخورد می کند. تانکر نفت کش حامل ۱۸ هزار لیتر مواد سوختی بوده است.

خبرگزاری تسنیم در گزارشی به نقل از منابع محلی نوشته است علاوه بر اتوبوس و تانکر که به سرعت دچار حریق شدند، یک دستگاه وانت پیکان و یک خودرو دیگر که قابل شناسایی نبوده نیز آتش گرفتند.

خبرگزاری ایرنا به نقل از کارشناسان پلیس راهور گزارش داده است که نقص فنی در سیستم ترمز تانکر حامل مواد سوختی و عمل نکردن آن علت اصلی وقوع این حادثه است و منجر به برخورد شدید تانکر از پشت با اتوبوس و انفجار مواد سوختی و آتش گرفتن اتوبوس بوده است.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.