قتل یک امام جماعت اهل سنت در استان گلستان ایران
خبرگزاری‌های ایران از قتل مولوی عبدالغفور جمال‌زهی، امام جماعت اهل سنت روستای رضاآباد در استان گلستان واقع در شمال این کشور خبر داده‌اند.

آن طور که گزارش شده آقای جمال‌زهی، ۶۱ ساله، از سوی یک موتورسوار مسلح هدف گلوله قرار گرفته و کشته شده است. از هویت ضارب هنوز گزارشی منتشر نشده است.

خبرگزاری دولتی ایرنا، ضمن تایید این خبر به نقل از محمود سالاری، فرماندار رامیان نوشته: "مولوی جمال‌زهی مورد اصابت چهار گلوله ساچمه‌ای از اسلحه شکاری قرار گرفت که ۲ گلوله به پا و ۲ گلوله به کمر او خورده و باعث صدمه به روده‌ها و در نهایت جان باختن این روحانی ۶۱ ساله شد."

در همین حال، خبرگزاری دانشجویی ایران به نقل از عبدالرضا چراغچی، سرپرست معاونت سیاسی استان‌داری گلستان "تروریستی بودن" این قتل را تکذیب کرده است.

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان هم گفته است تحقیقات درباره علل این قتل آغاز شده و نتایج آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

با وجود این، خبرگزاری ایرنا هم به نقل از "یک منبع آگاه" خصومت شخصی و "نزاع طایفه‌ای" را علت این قتل خوانده است.

این قتل در حالی روی داده که در ایران نهادهای دولتی و مذهبی مشغول برگزاری مراسم‌های ویژه هفته وحدت هستند.

هفته وحدت که در این کشور هم‌زمان با سالروز تولد حضرت محمد، پیامبر مسلمانان برگزار می‌شود، با هدف ایجاد وحدت ملی میان اکثریت شیعه و اقلیت سنی در تقویم رسمی گنجانده شده است.

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.