در آتش سوزی یک پیش دبستان در زاهدان؛ دو کودک جان باختند
در پی آتش سوزی در پیش دبستانی در زاهدان، چهار کودک مصدوم شدند و دو نفر از این کودکان بر اثر شدت سوختگی فوت کردند.

مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اعلام این خبر گفت که ۵۹ کودک در این مرکز پیش دبستانی بودند که چهار نفر از آنها دچار سوختگی شدید شدند.

علت این حادثه از سوی سازمان آتش نشانی آتش گرفتن بخاری نفتی اعلام شده است.

علی مرادی، مدیر روابط عمومی اداره کل اموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفته است: "وضعیت دو دانش آموز دیگر نیز وخیم اعلام شده است."

به دستور وزیرآموزش وپرورش‌، مجتبی زینی وند، معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده این وزارتخانه جهت بررسی حادثه آتش‌سوزی مدرسه در زاهدان‌، عازم استان شد.

گزارش شده که مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو زاهدان نیز استعفا داده است.

آتش سوزی در پیش دبستانی زاهدان

در ادامه واکنش مقامات جمهوری اسلامی به این حادثه علی موحدی راد، دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان در مورد این حادثه گفت: "متاسفانه در اثر آتش سوزی ۲ نفر از دانش آموزان فوت شدند و عده‌ای دیگر در بیمارستان بستری هستند، تیم پزشکی از تهران اعزام شده و برای انجام اقدامات درمانی در محل مستقر هستند."

به گزارش میزان، آقای موحدی راد با اشاره به اینکه در حال حاضر معاون و بازپرس ویژه قتل در محل حاضر هستند، ادامه داد: "با بررسی‌های صورت گرفته قصور مدیر و مربی آموزشی محرز شده است و در این رابطه دستور بازداشت آن‌ها صادر شد."

این نخستین بار نیست که استفاده از وسایل گرمایشی در داخل مدارس ایران موجب آتش سوزی و جان باختن دانش آموزان می‌شود.

در آذرماه سال ۱۳۹۱ یک دبستان دخترانه در روستای شین‌آباد در پیرانشهر، استان آذربایجان غربی ایران آتش گرفت. بیش از ۲۹ دختر دانش آموز در این سانحه دچار سوختگی شدند و دو نفر از آنها بر اثر شدت جراحات، جان خود را از دست دادند.

محمدعلی بطحایی، وزیر آموزش و پرورش سال گذشته اعلام کرد که ۴۲درصد مدارس ایران سیستم گرمایشی ایمن ندارند.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.