سفارت افغانستان در تهران: ادعای تجاوز و خودکشی نوجوان افغان در کاشان پیگیری می‌شود
سفارت افغانستان در تهران می‌گوید به زودی هیأتی را برای بررسی خودکشی یک نوجوان مهاجر افغان به شهر کاشان ایران اعزام می‌کند.

خانواده حامد رضایی، نوجوان ۱۲ ساله، می‌گوید او پیش از خودکشی در تاریخ ۱۱ حوت/اسفند ۱۳۹۷ به دوستانش گفته بود که یک نفر به او "تجاوز" کرده است.

عبدالشکور رضایی، پدر حامد، مهاجر افغان در ایران که از ولایت سرپل افغانستان است، به بی‌بی‌سی گفت که با گذشت یک ماه از این حادثه، هنوز سرنوشت پرونده و شکایت آنها نامشخص است.

محمد هارون نجم‌پور، سرپرست سفارت افغانستان در تهران به خبرگزاری صدای افغان (آوا) گفته که با خانواده این نوجوان حرف زده و قرار است هیاتی از این سفارت برای پیگیری و بررسی این موضوع با مسئولان محلی، به کاشان برود.

پدر حامد به نقل از همکلاسی‌های او می‌گوید، او توسط "فردی با موتورسیکلت‌ به زور به جایی برده شد و پس از بازگشت او به دوستانش گفته که آن فرد به او تجاوز جنسی کرده است."

آقای رضایی می‌گوید: "همکلاسی‌هایش می‌گویند که [وقتی حامد برمی‌گردد] گریه می‌کند، با دست‌هایش به سرش می‌زند [و می‌گوید] که بر من تجاوز شده و امشب خودم را می‌کشم."

هنگام شب خانواده‌اش که متوجه غیبت حامد می‌شوند، به دنبال وی می‌گردند و ساعت ده شب او را در زیرزمین خانه در حالت حلق‌آویزشده پیدا می‌کنند.

آقای رضایی می‌گوید که مظنون تاکنون بازداشت نشده است و او مجبور شده برای بار دوم شکایتی در این مورد ثبت کند.

پدر حامد می‌گوید که پزشکی قانونی گفته نشانه‌های تجاوز جنسی مشاهده نشده است و نتیجه آزمایش‌های دیگر هنوز مشخص نیست.

آقای رضایی اما اضافه می‌کند که حتی اگر آن فرد به پسرش تجاوز نکرده باشد، او را تهدید، آزار و اذیت کرده که باعث شده دست به خودکشی بزند.

هنوز جزئیات بیشتری درباره این رویداد در دست نیست و مسئولان ایرانی تاکنون در این مورد اظهار نظری نکرده‌اند.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.