ورود رسمی سپاه قدس به روند کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده

در پی تداوم بارش و سیل در ایران، قاسم سلیمانی، فرمانده شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران، روز جمعه با انتشار پیامی رسما از ورود به روند کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده تا یک ماه آینده خبر داد.

خبرگزاری ایسنا روز جمعه در گزارشی به نقل از سپاه‌نیوز که متن پیام آقای سلیمانی را منتشر کرده بود خبر داد که قرار است «فرماندهان و پیش‌کسوتان» جنگ ایران و عراق در کمک‌رسانی مشارکت کنند.

آن طور که در این پیام آمده است، «موکب‌های خدمت‌رسانی اربعین به مدت یک ماه در مناطق در معرض سیل خوزستان و لرستان» مستقر می‌شوند.

چندین استان ایران بیش از دو هفته است که درگیر سیلی خانمان‌برانداز و مرگبار است که تاکنون جان نزدیک به ۷۰ نفر را گرفته است.

اما ورود فرمانده سپاه قدس به این حوزه در حالی است که دولت حسن روحانی در زمینه کمک‌رسانی و مدیریت بحران پس از این فاجعه طبیعی به ناکارآمدی متهم شده است.

از سوی دیگر چند فرمانده سپاه پاسداران در مناطق سیل‌زده حاضر شده و در مواردی از دولت حسن روحانی هم انتقاد کرده‌اند، اقدامی که به تنش لفظی بین دو گروه هم انجامید.

قاسم سلیمانی در پایان پیام خود همچنین «رسانه‌های معاند و عوامل پشت صحنه» را متهم کرد که «در پی تزریق ناامیدی به ملت و ناکارآمد نشان دادن نظام در حل بحران‌های ناشی از حوادث طبیعی هستند».

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.