سیل به ورودی اهواز رسید
رسانه های ایران می گویند که به دنبال بارش های شدید اخیر و جمع شدن سیلاب، ورودی شهر اهواز مرکز استان خوزستان در جنوب ایران زیر آب رفته است.

خبرگزاری ایسنا می گوید ورودی شهر اهواز از سمت اندیمشک با پیشروی آب رودخانه کرخه و میدان پلیس این شهر، هم‌اکنون زیر آب قرار دارد.

بر اساس این گزارش علت آب گرفتگی ورودی شهر،شکسته شدن سیل‌بند و انحراف آب از رودخانه کرخه است. بارش باران و جاری شدن سیل از آخرین روزهای سال گذشته خورشیدی در ایران آغاز شده و تاکنون ده ها کشته و صدها بی خانمان به جا گذاشته است.

گزارش شده که نیروهای امدادی و نظامیان که برای عملیات نجات در منطقه هستند، به کمک مردم و به کارگیری ماشین آلات سنگین در حال ایجاد سیل بند در برابر ورودی اهواز هستند.

ایسنا می گوید به نظر می رسد عملیات ایجاد سیل بند ورودی شهر با موفقیت در حال انجام است اما ارتفاع آب در پشت سیل‌بند در حال افزایش است.

طی روزهای اخیر و همزمان با تکمیل ظرفیت سدها در خوزستان، درباره خطرات احتمالی هشدار داده شده بود. استانداری خوزستان در اطلاعیه‌ای فوری از همه فرمانداران خواسته خود را برای موج جدید بارش که اوج آن روز یکشنبه هفته آینده اعلام شده، آماده کنند.

در اهواز دستور تخلیه پنج منطقه صادر شده است. غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان گفته است "مناطق عین دو، گلدشت، سیاحی، سادات، و سلیم آباد اهواز باید به صورت فوری تخلیه شوند".

در اقدامی احتیاطی، ساکنان منطقه کیانشهر اهواز نیز در حالت آماده باش قرار گرفتند تا در صورت جدی تر شدن خطر، منطقه را ترک کنند.

دو روز پیش از این عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران که به اهواز سفر کرده بود، درباره وضعیت این شهر گفت: "اهواز هیچ‌گونه جای نگرانی ندارد و باثبات و پایدار است".

ورودی شهر اهواز مرکز استان خوزستان
ورودی شهر اهواز مرکز استان خوزستان

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.