تجمع سراسری معلمان؛ 'فضا امنیتی' و دست کم دو معلم بازداشت شدند
در پی فراخوان "شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران" برای تجمع سراسری معلمان همزمان با روز معلم، امروز این تجمع سراسری در بیش از ۱۵ استان برگزار شده است.

براساس گزارش این شورا فضا در اکثر تجمع‌ها، امنیتی است و نیروهای لباس شخصی از حاضران در تجمع فیلمبرداری کرده‌اند.

همچنین گزارشها حاکیست که تجمع تهران با هجوم ماموران امنیتی به خشونت کشیده شد و براساس اعلام "شورای هماهنگی" رسول بداقی و محمد فلاحی از اعضای کانون صنفی معلمان بازداشت شدند.

تجمع همدان
تجمع معلمان در همدان

گزارشها همچنین حاکیست معلمان در استان‌های یزد، تهران، همدان، مازندران، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمانشاه، اصفهان، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، البرز و گیلان دست به تجمع زده‌اند.

همچنین شماری از معلمان، روز گذشته (چهارشنبه ۱ مه/۱۱ اردیبهشت) نیز در همبستگی با تشکل‌های مستقل کارگری در روز کارگر مقابل مجلس تجمع کردند.

در این تجمع نیز حدود ۴۰ نفر از کارگران، دانشجویان و فعالان سیاسی در تهران بازداشت شدند. به گفته شاهدان عینی برخی از بازداشت شدگان مانند رضا شهابی در زمان بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

براساس برخی گزارشها بازداشت شدگان تجمع روز گذشته در روز کارگر امروز ۱۲ اردیبهشت ماه به دادسرای اوین منتقل شدند.

تجمع معلمان
تجمع معلمان در جوانرود

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.