رئیس سازمان حفظ نباتات در گفت و گو با ایرنا: مبارزه با ملخ صحرایی در بیش از 113 هزار هکتار انجام شد‌
 رئیس سازمان حفظ نباتات کشور از 126 حمله دسته های ملخ صحرایی به کشور از بهمن ماه 97 تاکنون خبر داد و گفت: تاکنون در سطح بیش از 113 هزار و 377 هکتار از مناطق آلوده با ملخ صحرایی در استان های جنوبی کشور مبارزه شده است.

«محمدرضا درگاهی» روز جمعه در گفت گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: مبارزه با این آفت در سطح 8 هزار و 413 هکتار از اراضی استان خوزستان، 11 هزار و 850 هکتار در استان بوشهر، دو هزارو 500 هکتار استان فارس ، 38 هزار و 414 هکتار استان هرمزگان، دو هزار و 200 هکتار استان کرمان، 29 هزار و 870 هکتار سیستان و بلوچستان، 20 هزار و 70 هکتار جنوب استان کرمان انجام شده است.
وی اظهارداشت: همچنین مبارزه با این آفت در استان خراسان جنوبی نیز به حدود 60 هکتار رسیده است.
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: تعدادی از نمایندگان سازمان فائو در ایران و کشورهای اطراف برای بررسی علل هجوم ملخ صحرایی حضور دارند.
به گزارش ایرنا، با هجوم ملخ صحرایی از بهمن ماه سال 97 تاکنون اراضی کشاورزی و منابع طبیعی بیش از 6 استان جنوبی کشور با مخاطره مواجه شده است.
سازمان خواربار کشاورزی ملل متحد (فائو) و کنسولگری ملخ از بهمن‌ماه سال 97 به دلیل افزایش بارندگی‌ها در ایران و ایجاد شرایط آب و هوایی مساعد برای آفات، نسبت به حمله‌های گسترده ملخ از شبه‌جزیره عربستان به سمت ایران هشدار دادند تا تدابیر لازم از سوی دستگاه‌های متولی دیده شود.
از هشتم بهمن‌ماه پارسال نخستین دسته‌ های ملخ صحرایی در بندر نخیلو استان هرمزگان گزارش شد و تاکنون این ملخ در گروه‌های بین 60 تا 300 تایی به استان جنوبی ایران از جمله هرمزگان، بوشهر، خوزستان، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس و جزایر قشم و کیش هجوم آورده‌اند.
هجوم ملخ‌های صحرایی به ایران در بیش از پنج دهه اخیر بی‌سابقه بوده است تا جایی که در سال 1340 با حمله ملخ‌ها در سطحی بیش از دو میلیون و 500 هزار هکتار زمین کشاورزی مبارزه شده بود.
پیش از این قرار بود نماینده سازمان فائو برای بررسی بیشتر علل هجوم گسترده ملخ صحرایی به ایران سفر کند.

 

 

 

 

ایرنا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.