مسمومیت الکلی در پلدشت ده‌ها مسموم و یک قربانی برجای گذاشت

بنا بر گزارش‌ها از ایران مسمومیت ناشی از مشروبات دست‌ساز و تقلبی در جریان مراسمی در پلدشت، از شهرهای آذربایجان غربی، دست‌کم ۴۵ مسموم برجای گذاشته که یک نفر از آن‌ها جان خود را از دست داده‌است.

رسانه‌های داخلی ایران از رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان غربی نقل کرده‌اند که ۱۱ تن تا کنون در بیمارستان بستری شده‌اند.

باقر بهرامی گفته «کبد، کلیه و چشم این افراد بیشترین آسیب را با مصرف مشروبات تقلبی و دست ساز دیده است».

خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی می‌گوید پلیس سه تن را در پیوند با این واقعه بازداشت کرده‌است.

آقای بهرامی به خبرگزاری‌های ایران گفته است از دهم اسفند ماه سال پیش تا ۱۴ اردیبهشت امسال دست‌کم ۱۲۷ نفر در استان آذربایجان غربی به‌دلیل استفاده از مشروبات الکلی دست‌ساز و تقلبی مسموم شده‌اند و دست‌کم ۱۰ تن از شهروندان جان خود را از دست داده‌اند.

اوایل فروردین ماه حجت پورفتحی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز، نیز از مسمومیت ۲۳۸ نفر بر اثر مسمومیت با الکل در استان آذربایجان شرقی طی یک ماه خبر داده بود و گفته بود دست‌کم ده نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از آن‌جایی که مصرف و تولید مشروبات الکلی در ایران اساسا جرم محسوب می‌شود، هیچ‌گونه نظارت اصولی و بهداشتی بر ساخت آن وجود ندارد.

مصطفی تاج‌زاده، از مدیران سیاسی پیشین دولت جمهوری اسلامی، ماه پیش خواستار تجدیدنظر حکومت در مسئله «مشروبات الکلی» شده بود و مقابله با آن را سیاستی «شکست خورده» توصیف کرده بود.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.