تداوم بارش‌های پراکنده و رگبار بهاری در برخی مناطق کشور
یک کارشناس سازمان هواشناسی گفت: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد بارش‌های پراکنده بهاری تا سه روز آینده در نقاط مختلف کشور ادامه دارد که در برخی نقاط گاهی با رگبار و رعدوبرق و وزش باد همراه است.

فریبا گودرزی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: برای سه روز آینده با عبور امواج کم‌دامنه تراز میانی در برخی از نقاط نوار شمالی و نیمه شرقی سبب بارش‌های پراکنده می‌شود.
وی اظهار داشت: امروز بعدازظهر (16 اردیبهشت) برای استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، یزد، کرمان، اصفهان، ارتفاعات البرز، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل رگبار پراکنده گاهی همراه با وزش باد و رعدوبرق پیش‌بینی ‌شده است.
گودرزی ادامه داد: فردا این شرایط در استان‌های سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان، دامنه‌های البرز در استان‌های قزوین، البرز، مازندران و گلستان پیش‌بینی می‌شود، چهارشنبه گاهی ناپایداری همراه با بارش‌های پراکنده را در ارتفاعات زاگرس در کردستان، کرمانشاه، همدان و مرکزی انتظار داریم.
به گفته وی از بعدازظهر امروز و فردا بخش‌های مرکزی و شرق خلیج‌فارس مواج و متلاطم خواهد بود.
وی اظهار داشت: از امروز تا آخر هفته شاهد افزایش تدریجی دما در غرب سواحل دریای خزر به‌ویژه استان‌های مازندران و گیلان خواهیم بود.

** وزش باد در تهران
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران امروز صاف بعدازظهر افزایش ابر با وزش باد همراه خواهد بود، کمینه دمای امروز پایتخت 17 درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز تهران به 27 درجه بالای صفر می‌رسد.
گودرزی گفت: شهرکرد با دمای 3 درجه بالای صفر و اهواز 38 درجه بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.  

 

 

 

 

ایرنا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.