واکنش مقامات ایران به اجرای ترانه «ساسی‌مانکن» در مدارس

محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش روز سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت گفت که سه «متخصص» را مأمور کرده تا «ریشه تولید کلیپ‌های اخیر درباره مدارس را بررسی و مشخص کنند».

وی اعلام کرد که حراست و بازرسی وزارت آموزش و پرورش نیز این موضوع را پیگیری خواهند کرد.

وزیر آموزش و پرورش ایران افزود: «امیدوارم پلیس فتا هم در این موضوع به ما کمک کند زیرا این کلیپ‌ها بی نام و نشان هستند و تصاویر پخش شده، مدرسه و معلم را تلقین می‌کند».

آقای بطحایی همچنین گفت که این کلیپ‌ها «اعتماد عمومی و باور مردم متدین را نگران می‌کند».

سخنان وی در حالی بیان شده که برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی با مقایسه فضای مدارس در گذشته و حال، از این کلیپ‌ها استفبال کرده‌اند.

در چند روز اخیر ویدئوهایی در شبکه‌های مجازی منتشر شده است که دانش‌آموزانی را نشان می‌دهد که با ترانه «جنتلمن» از ساسی مانکن، خواننده پاپ، می‌خوانند و می‌رقصند.

علی مطهری، نایب رئیس مجلس، این ویدئوها را «کلیپ‌های رقاصی و آهنگ‌های مبتذل» خوانده و خواستار آن شد که وزیر آموزش و پرورش در این باره «پاسخگو باشد».

او همچنین گفت: «مدیران این گونه مدارس که در مدرسه آنها اقدام به چنین مواردی می‌شود نیز باید برکنار شوند».

روز چهارشنبه سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این باره گفت: «اگر عواملی خارج از قوانین مدارس در مدرسه حضور پیدا کنند و منجر به یک چنین تخلفاتی شوند، برخورد قانونی و جدی خواهیم داشت».

به گفته مسعود ثقفی، این ویدئوها «اگر مربوط به مدرسه‌ای در شهر تهران باشد، با مدرسه مربوطه برخورد خواهیم کرد».

در سال های گذشته نیز فیلم‌هایی از شادی و رقص کودکان در مدارس با آهنگ‌های پاپ منتشر شده اما امسال انتشار این فیلم‌ها که برخی از آنها مربوط به مراسم روز معلم بوده، در فضای مجازی بازتاب گسترده‌تری داشته است.

بر اساس گزارش خبرگزاری‌‌های فارس و ایسنا، شبکه‌های اجتماعی و سایت رادیو فردا/ ا.م / ک.ر 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.