آتش سوزی در 'بازار بزرگ' تبریز
ساعاتی پس از شروع آتش سوزی "ایکی قاپیلار" (سرای دو دری) در بازار بزرگ تاریخی تبریز، فرماندار شهر می گوید که آتش سوزی درحال مهار شدن است.

با این حال بهروز مهدوی چهارشنبه شب اضافه کرد: "به رغم تلاش بی وقفه نیروهای آتش نشان حاضر در محل، انفجار اسپری های مواد آرایشی و بهداشتی داغ شده، کار کنترل و اطفای کامل حریق را دشوار کرده است."

به گزارش خبرگزاری رسمی ایرنا او افزود که "ازدحام جمعیت موجب کندی و دشواری کار آتش نشان ها" می شود.

محمد باقر هنرور، مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی، هم گفت که ۱۵۰ تا ۲۰۰ فروشگاه در این بخش از بازار وجود دارد.

به گزارش ایسنا او گفت که نیروهای امدادی آتش‌نشانی، اورژانس و هلال احمر جهت اطفای حریق در محل حادثه حضور دارند و اضافه کرد: "این حادثه تاکنون تلفات جانی نداشته است و تقاضا داریم مردم با عوامل انتظامی همکاری کنند."

به گفته این مقام علت وقوع حادثه در دست بررسی است.

مرتضی آبدار مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی به ایرنا گفت که هر گونه ارزیابی از خسارات در اثر آتش سوزی بعد از اطفای کامل آن صورت خواهد گرفت.

او گفت: "نیروهای آتش نشانی برای خاموش کردن کامل حریق در سرای «دو دری» می کوشند."

به گزارش منابع خبری ایران "ایکی قاپیلار" در مهر ماه ۱۳۸۸ دچار آتش سوزی و تا حدود زیادی تخریب شده بود که مرمت و بازسازی شد.

بازار بزرگ تبریز به وسعت یک کیلومتر مربع در فهرست یونسکو ثبت شده است.

بازار بزرگ تبریز

بازار بزرگ تبریز

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.