«اعلام جرم علیه صداوسیما» به دلیل پخش فیلم حضور نجفی در اداره آگاهی

محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی، اعلام کرد که به دلیل پخش فیلم حضور نجفی در آگاهی تهران علیه صداوسیما «اعلام جرم می‌شود».

روزنامه شهروند در شماره روز پنج‌شنبه، ۹ خرداد، به نقل از آقای شهریاری نوشت: «هیچ رسانه‌ای حق ندارد چهره متهم را بدون پوشش منتشر کند، چه برسد به صورت فیلم آن هم در صداوسیما و این‌ که اسلحه یک آلت قتاله است و نباید به غیر از قضات و تیم جنایی کسی آن را در اختیار داشته باشد.»

پخش فیلم حضور محمدعلی نجفی در پلیس آگاهی بازتاب‌ گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های ایران داشت.

در این فیلم خبرنگار صداوسیما کلتی را که به گفته او میترا استاد، همسر نجفی، با آن به قتل رسیده به دست می‌گیرد و در مقابل دوربین فشنگ‌های آن را می‌شمارد. تعدادی از وکلا در واکنش به این فیلم گفته‌‌اند که «آلت قتل» باید در بسته مخصوص قرار گیرد و برای تحقیقات استفاده شود.

سرپرست دادسرای امور جنایی همچنین گفت: «حتی خبرنگار در تصاویر اعلام می‌کند که ساعت هفت غروب است، در حالی ‌که بعد از اذان مغرب بوده است. اینها همه جرایم جداگانه‌ای دارد که به‌ زودی علیه صداوسیما اعلام جرم می‌شود.»

پخش فیلم مربوط به چای خوردن آقای نجفی در پلیس آگاهی نیز در شبکه‌های اجتماعی بازتاب داشت. داود فتحعلی‌زاده، خبرنگار صداوسیما، گفته که این فیلم ساعت ۹ شب و پس از افطار ضبط شده است.

محمدعلی نجفی خود درباره مصاحبه منتشر شده از صداوسیما گفته است: «پس از اعترافات و معرفی خود به پلیس خبرنگار صداوسیما خواست که فیلم بگیرد، اما من نمی‌خواستم در آن شرایط فیلم و عکسی گرفته شود اما با درخواست آنها موافقت کردم.»

محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران، روز سه‌شنبه به اتهام قتل میترا استاد بازداشت و روانه زندان شد.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.