چهار متهم پرونده «تجاوزها در ایرانشهر» به اعدام محکوم شدند

علی موحدی راد، دادستان زاهدان، روز یکشنبه اعلام کرد که احکام مربوط به پرونده تجاوزهای سال گذشته صادر شده و چهار متهم این پرونده به اعدام محکوم شده‌اند.

دادستان زاهدان به خبرگزاری میزان گفته است که این احکام «در صورت تایید در دیوان عالی کشور، در ملأ عام و در یکی از میادین شهر اجرا خواهد شد».

خبر تجاوزها در ایرانشهر، واقع در استان سیستان و بلوچستان، خرداد سال گذشته رسانه‌ای شد و ابتدا یکی از روحانیان اهل سنت این شهرستان خبر داد که گروهی «دو سه نفره اما بانفوذ» بیش از چهل دختر را ربوده و به آنها تجاوز کرده‌اند.

مقام‌های جمهوری اسلامی بشدت به این خبر واکنش نشان دادند و موارد جرم را ابتدا به یک مورد تجاوز و دو یا سه مورد آزار جنسی تقلیل دادند.

دادستان زاهدان نیز روز یکشنبه گفت در این پرونده «وقوع بِزه در خصوص سه نفر از شکات به اثبات رسید».

یکی از قربانیان این تجاوزها پیش‌تر به رادیو فردا گفته بود که متهم دوم این پرونده، به تجاوز به ۴۱ نفر اعتراف کرده است.

سال گذشته پس از انتشار خبر تجاوزها، سپاه پاسداران چند فعال مجازی را که در حمایت از زنان آزار دیده تجمع کرده و عکسها و فیلم‌های آن را در صفحه‌های اینستاگرام خود منتشر کرده بودند، بازداشت و «اعتراف‌های» آنها را پخش کرد.

 

 

 

 

 

رادیوفردا 

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.