زمین‌لرزه ۵.۷ ریشتری خوزستان ده‌ها مجروح بر جای گذاشت
بنا بر گزارش‌ها از استان خوزستان در جنوب غرب ایران، بامداد دوشنبه زمین‌لرزه‌ای به بزرگی پنج و هفت دهم در مقیاس ریشتر مناطق مختلف این استان را به لرزه درآورد.

محمدامین زرگر، رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی خوزستان، اعلام کرد که تعداد مصدومان زلزله مسجدسلیمان به ۶۴ نفر افزایش یافته است.

بنا بر گزارش خبرگزاری ایرنا این زمین‌لرزه در اهواز، آبادان، ایذه، دزفول، باوی و کارون و حتی در برخی مناطق کویت نیز احساس شده‌است.

مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، در گفت‌وگو با ایسنا گفت که تاکنون یک نفر نیز در مسجد سلیمان بر اثر سکته قلبی پس از زلزله کشته شده است.

وی ادامه داد که این زمین‌لرزه تا کنون چهار پس‌لرزه داشته‌است که بزرگترین آن‌ها زمین لرزه ۴٫۷ ریشتری در ساعت ۱۱:۵۶ بود.

مصطفی حمزه‌لویی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، از مراجعه ۲۰ مصدوم به مراکز درمانی در پی زلزله مسجدسلیمان خبر داد.

مصطفی سمالی، فرماندار ایذه، نیز گفت که اکنون ۱۰ نفر در پی زلزله امروز مصدوم شده‌اند.

کیامرث حاجی‌زاده،مدیرکل مدیریت بحران خوزستان، خبر داد که بیمارستان نفت مسجد سلیمان تخریب و تخلیه شده است.

قاسم صالحی، مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان، اعلام کرد که به هیچکدام از تأسیسات نفتی در این شهرستان آسیب نرسیده است.

حکمت الله سنایی‌، فرماندار شهرستان بهمئی در استان کهگیلویه و بویراحمد، خبر داد که ۲۰ خانه در این شهرستان نیز در پی زلزله مسجد سلیمان ترک خورده‌اند.

میثم جعفرزاده، مدیر کل بحران وزارت نیرو، نیز گفت که آسیب‌های وارد شده به شبکه آب و برق مسجد سلیمان جزئی بوده است.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.